Zrób coś dla siebie i dla swojej skóry: nowe zasady pielęgnacji i dbania o zdrowie

Jeżeli chcesz profesjonalnie zadbać o swoje zdrowie i tym samym o swoje zdrowie, to warto wprowadzić kilka zasad. Dotyczą nie tylko codziennej pielęgnacji i lepszej diety, lecz także zrobienia podstawowych badań u lekarza. Sprawdź, jak zmienić swoje nawyki, by czuć się i wyglądać lepiej.

Podstawowe badania u lekarza

Jeżeli zauważyłaś jakiekolwiek objawy choroby skóry, to najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie podstawowych badan. Dobrze jest takie badanie robić raz na jakiś czas, nawet wtedy, gdy nie czujesz się złe, a twój organizm nie zdradza oznak żadnej choroby. Dzięki badaniom dowiesz się, czy poziom twoich hormonów jest w porządku, w twoim organizmie jest wystarczająca ilość witamin i minerałów, sprawdzisz poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu odpowiadającego za nie najlepszy wygląd skóry.

Testy na nietolerancje pokarmowe

Czy wiesz, że niektóre produkty spożywcze negatywnie wpływają na kondycję cery? Jeżeli widzisz, że po zjedzenie czegoś na twojej twarzy pojawiają się krosty lub wysypka, to wyeliminuj taki produkt ze swojej diety. Dodatkowo zrób testy na nietolerancje pokarmowe. Może się okazać, że niedoskonałości pojawiają się po spożyciu mleka, słodyczy, ostrych przypraw lub alkoholu.

Wizyta u trychologa

Aby profesjonalnie zadbać o włosy i skórę głowy, warto umówić się na wizytę u trychologa. Lekarz oceni stan pasemek i skóry, zbada, czy łupież jest u ciebie problemem, zapyta o aktualna pielęgnację, postawi diagnozę i zaproponuje kosmetyki do pielęgnacji.

Zmiany w diecie

Jeśli zależy ci na zdrowiu i ładnym wyglądzie, to do diety warto wprowadzić świeże warzywa i owoce, około 1,5 litra wody dziennie, pełnoziarniste pieczywo, produkty zawierające kwasy tłuszczowe, witaminy, minerały i antyoksydanty; ważne są też suplementy. Pamiętaj, że w diecie nie mogą znaleźć się produkty, na które jesteś uczulona. Należy także wyeliminować alkohol, słodycze, szkodliwe tłuszcze, cukier.

Aktywność fizyczna

Ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie, wygląd skóry i samopoczucie. Zapisz się na siłownię, idź na basen, długo spaceruj, wsiądź na rower i rób po kilkadziesiąt kilometrów w ciągu dnia. Sposobów na aktywność fizyczną jest naprawdę sporo. Przygotuj tylko odpowiedni strój i butelkę z wodą. Ćwiczyć możesz także w domu. Nie musisz mieć profesjonalnego sprzętu, wystarczą ci hantelki lub butelki z wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *