4 Sposoby na przedłużenie trwałości nowej fryzury

Gładkie, błyszczące i dobrze ułożone takie właśnie są nasze włosy zaraz po wyjściu od fryzjera. Często jednak ten niesamowity efekt znika, zanim jeszcze dojdziemy do domu. Na szczęście mamy 4 sposoby, aby przedłużyć trwałość nowej fryzury.

1 sposób na przedłużenie trwałości nowej fryzury – mycie co drugi dzień 

Staraj się nie myć włosów za często. Najlepiej ogranicz mycie do co drugiego dnia (lub rzadziej). Jeśli już po jednym dniu Twoje włosy tracą świeżość, zaprzyjaźnij się z suchym szamponem. Warto dodać, że włosy zaraz po myciu gorzej się układają i trudniej utrzymuje się na nich fryzura. Dlatego najlepiej modelować włosy na drugi dzień – są one bardziej podatne na układanie się. Jeśli chcesz utrwalić fryzurę to świetną alternatywą dla lakieru jest suchy szampon.

2 sposób na przedłużenie trwałości nowej fryzury – odpowiednia pielęgnacja 

aby mieć włosy gładkie jak po wizycie u fryzjera, wybierz szampon wygładzający. Warto też dowiedzieć się, jaki jest Twój typ porowatości włosa. W internecie dostępnych jest mnóstwo testów, które odpowiedzą na to pytanie w zaledwie kilka minut. Szczególnie polecamy ten: https://nanoil.pl/test-na-porowatosc Po zrobieniu testu łatwiej jest dobrać odpowiednią odżywkę i olej dla naszych włosów. Odpowiednio dobrana pielęgnacja jest kluczem do przedłużenia trwałości nowej fryzury.

3 sposób na przedłużenie trwałości nowej fryzury – zmień poduszkę

Wbrew pozorom poduszka ma ogromny wpływ na wygląd naszych włosów. Każdej nocy nasze włosy narażone są na uszkodzenia mechaniczne spowodowane tarciem o poduszkę. Przez to rano budzimy się z powichrowanymi, postrzępionymi i połamanymi włosami. Jest na to rozwiązanie! A jest nim…jedwabna poduszka. Jedwab jest bardzo delikatny i nie uszkodzi naszych włosów. Oprócz tego włosy nie będą odgniatać się i rano będziemy budzić się z praktycznie idealną fryzurą. Dla włosów kręconych alternatywą jest jedwabny czepek – który ma takie same właściwości jak jedwabna poszewka.

4 sposób na przedłużenie trwałości nowej fryzury – zadbaj o końcówki 

Zaraz po fryzjerze nasze włosy są zdrowe i mocne. Warto więc zadbać by były takie zawsze! Aby przedłużyć trwałość nowej fryzury należy regularnie zabezpieczać końcówki. W tym celu kup serum silikonowe i codziennie wieczorem wcieraj małą ilość we włosy. Oprócz tego warto pilnować, aby podcinać końcówki co 4-6 miesięcy, to zaledwie około 2 cm mniej, a w wyglądzie naszych włosów zrobi znaczącą różnicę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *