Jak malować brwi pomadą? Przewodnik krok po kroku

Jak malować brwi pomadą, aby nadać im ładny, naturalny kształt? Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik krok po korku. Ważne jest nie tylko to, jaką wybierzesz metodę, lecz równie ważny jest dobór odpowiedniego produktu. Odcień powinien pasować do typu urody. Jaki się malować i jakich błędów unikać?

Pomada do brwi pozwala precyzyjnie podkreślić łuk brwiowy. Uzupełnia ubytki i luki, ponieważ z łatwością dorysujesz nim pojedyncze włoski. Jeżeli Twoje brwi są cienkie i mało wyraziste, pomada będzie dobrym rozwiązaniem. Jak poprawnie malować nią brwi?

Jak malować brwi pomadą?

Malowanie zacznij od wyznaczenia kształtu łuku brwiowego. Musi być dopasowany do kształtu twarzy. Trójkątna i kwadratowa buzia wymaga łagodnego łuku bez wyraźnych załamań. Do twarzy okrągłej pasują brwi kanciaste, gdzie łuk jest widocznie załamany.

Usuń zbędne włoski, które wychodzą poza wyznaczony przez Ciebie kontur. W tym celu użyj wąskich plastrów z woskiem lub pęsety.

Malowanie brwi pomadą: wybór kosmetyku

Wybierz odpowiednią pomadę do brwi. Mają kremowo-woskową konsystencję i są zamknięte w małym słoiczku. Wodoodporne, trwałe, z mocnym pigmentem. Makijaż brwi pomadą jest bardziej wyrazisty niż malowanie ich cieniem.

Odcień pomady dostosuj do typu urody i koloru włosów. Masz blond włosy? Zbyt ciemne brwi mogą wyglądać śmiesznie, natomiast zbyt jasne brwi u brunetki również nie dodadzą uroku.

Postaw na ładny, naturalny odcień, który pasuje do Twoich pasm. Oczywiście nie musi być taki sam. U blondynek sprawdzą się 2 tony jaśniejsze niż kolor włosów, a u brunetek 2 tony ciemniejsze.

Jak malować brwi pomadą?

Można to robić na kilka sposobów. Zależy, czy chcesz dorysować pojedyncze włoski, czy wykonać całościowy make-up. Twoje brwi mają prześwity? Zamaluj je pomadą. Jak malować pomadą jasne, niewidoczne brwi?

  1. Odtłuść brwi, wysusz i przeczesz je szczoteczką.
  2. Nabierz na pędzelek niewielką ilość pomady. Usuń nadmiar, wycierając pędzel o dłoń.
  3. Narysuj dolną linię brwi.
  4. Narysuj górną linię i wypełnij środek lub odwrotnie: dorysuj włoski, wypełniając środek, a na końcu narysuj górną krawędź.
  5. Początek brwi przy nasadzie nosa powinien być jaśniejszy, więc w tym miejscu nałóż mniej pomady. Brwi ombre to modny wybór.
  6. Przeczesz brwi szczoteczką, aby pozbyć się nadmiaru pomady.
  7. Nanieś odrobinę korektora poniżej dolnej linii brwi, aby je podkreślić.
  8. Użyj żelu do brwi w celu utrwalenia makijażu.

Jakich błędów unikać przy malowaniu brwi pomadą?

Pomada szybko wysycha, więc od razu po jej nałożeniu zakręć słoiczek. Jeżeli kosmetyk zaschnie, warto użyć płynu, który przywróci jej właściwą formułę. Może to być np. płyn Duraline od Inglota.

Nie nakładaj zbyt dużo pomady na brwi, bo wygląda to nienaturalnie. W razie potrzeby nakładaj ją stopniowo.

Nie przesadzaj z korektorem na końcu. Mała ilość w zupełności wystarczy, aby podkreślić łuk brwiowy. Nie nakładaj korektora dookoła brwi, bo uzyskasz nienaturalny efekt.

Zawsze po wykonaniu makijażu brwi dokładnie umyj pędzelek i szczoteczkę za pomocą wody i delikatnego płynu lub mydła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *