Znowu ten trądzik… Pokona go peeling chemiczny

Trądzik to problem nie tylko nastolatków. Krostki, nadmiar sebum i zaskórniki pojawiają się nawet u dorosłych. Niezależnie od tego, u kogo i z jakich powodów trądzik występuje, można usunąć go chemicznymi peelingami. Czy ty też możesz się poddać takiemu zabiegowi?

Jak pokonać trądzik?

Jeżeli chcesz pokonać trądzik, musisz zadziałać na wszystkie mechanizmy jego powstawania. Zaliczamy do nich:

  • wzmożone rogowacenie naskórka – skóra złuszcza się nieprawidłowo i blokuje ujścia gruczołów łojowych, a to z kolei prowadzi do powstawania zaskórników;
  • nadmierne wytwarzanie łoju – na skórze jest błyszcząca się powłoczka, która pozostaje nawet po umyciu buzi i jest widoczna na pomalowanej twarzy;
  • bakterie – namnażają się w zablokowanych porach skóry, tworząc stan zapalny, czyli trądzik.

Kwasem w trądzik

Skutecznym zabiegiem w walce z trądzikiem może okazać się peeling chemiczny, potocznie nazywany kwasami. Zabieg likwiduje przyczyny trądziku i zapobiega jego nawrotom. Poza tym peeling chemiczny złuszcza naskórek, oczyszcza skórę, nawilża i normalizuje pracę gruczołów łojowych. Likwiduje drobnoustroje, które wywołują stany zapalne. Kwasy odbudowują barierę hydrolipidową. Peelingi chemiczne są uzupełnieniem leczenia dermatologicznego.

Zabiegi kwasami AHA i BHA

Zabieg chemicznego złuszczania naskórka rozpoczyna się oczyszczeniem i odtłuszczeniem cery. Następnie nakłada się kwas, obserwuje się reakcję skóry i w zależności od niej pozostawia się go do kilkunastu minut. Jeżeli cera „dobrze znosi” zabieg, nakłada się kolejną warstwę lub inny rodzaj kwasu. Na zakończenie peelingu aplikuje się uspokajający kosmetyk. Przeciwwskazaniami do zabiegu są: alergie, cera naczyniowa, aktywna opryszczka, skłonność do bliznowców, egzemy, przyjmowanie pochodnej witaminy A, ciąża, karmienie piersią, oparzenia słoneczne.

Peeling chemiczny – efekty

Efekty złuszczania kwasami widać już po pierwszym zabiegu. Po całej serii skóra jest wygładzona, przebarwienia są rozjaśnione, cera nie błyszczy się nadmiernie, owal twarzy jest poprawiony, zmarszczki są mniej widoczne, skóra jest ujędrniona, a kremy wchłaniają się o wiele lepiej. Krążenie w komórkach skóry jest sprawniejsze, koloryt cery zdrowszy, a stany zapalne są złagodzone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *