Uwielbiasz maski w płachcie? Zrób je sama za niewielkie pieniądze!

Maseczki w płachcie to jedne z najpopularniejszych kosmetyków. Są skuteczne, wygodne w użyciu i doskonale nawilżają i pielęgnują skórę. Niestety bywają dość drogie. Dlatego dziś doradzamy patent , na to, jak przygotować je samodzielnie w domu. Poznaj maski w płachcie DIY.

Czym są maski w płachcie?

Maseczki w płachcie, często nazywane maskami w płacie, są jednym z ważnych elementów koreańskiej pielęgnacji. Te najlepsze bywają niestety dość kosztowne. Ich zaletą są naturalne składniki, dzięki którym maski są tak skuteczne. Jeśli chcesz oszczędzić – możesz równie dobrze stworzyć takie maski samodzielnie. Będą równie dobre i przyniosą szereg pielęgnacyjnych korzyści!

Co jest potrzebne do zrobienia maseczki w płachcie?

Kluczem do sukcesu jest oczywiście tworzywo, które nasączone jest odżywczymi składnikami, czyli właśnie owa niecodzienna “płachta”. Jak ją wykonać? Sposobów jest mnóstwo! Możesz w tym celu użyć grubej np. 4-warstwowej chusteczki higienicznej albo po prostu mocnego, grubego ręcznika kuchennego. Jeszcze lepszym pomysłem jest zakup gotowych, czystych płacht, przeznaczonych właśnie do tworzenia domowych maseczek DIY – są one do kupienia w każdej większej drogerii, sklepach internetowych (nie tylko azjatyckich).  Istnieją one zarówno w postaci wyciętych form, jak i w postaci skompresowanych kapsułek, które po nasączeniu pęcznieją i przybierają kształt maski.

Czym nasączyć maskę w płachcie?

Chusteczkę lub czystą maskę w płachcie można tak naprawdę nasączyć niemal każdą miksturą pielęgnacyjną!  Super sprawdzą się gotowe kosmetyki (serum, emulsja, tonik połączony np. z olejami lub żelem hialuronowym), a także różnorodne półprodukty: olejki, kolagen, witamina C, kompleksy multiwitaminowe, żel aloesowy itp. Ważne jest, by składnik którego użyjesz miał lekko wodnistą lub żelową konsystencję. Jeśli mikstura jest zbyt gęsta, do rozcieńczenia jej używaj nawilżających hydrolatów.

Jak wykonać domową maseczkę w płachcie DIY?

  1. Jeśli wycinasz płachtę samodzielnie – tkaninę/chustkę do twarzy i w odpowiednich miejscach wytnij otwory na nos, oczy i usta. W internecie są gotowe szablony takich masek do pobrania, wydrukowania, odrysowania i wycięcia, dlatego nie powinnaś mieć kłopotu z uzyskaniem maski.
  2. Przygotuj mieszankę kosmetyczną, w której chcesz zanurzyć i nasączyć swoją płachtę. Dobierz ją do rodzaju i potrzeb skóry. Jak wspomnieliśmy, mogą to być oleje, hydrolaty, półprodukty, a także miód, aloes, żel lniany i wiele, wiele innych składników. Możesz też zanurzyć maskę w swoim ulubionym serum. Po zanurzeniu płachty nie wyciskaj jej zbyt mocno.
  3. Równomiernie rozłóż swoją płachtę na twarzy. Jeśli maska zacznie wysychać, możesz spryskać buzię wodą termalną lub hydrolatem.
  4. Trzymaj maskę w płachcie na buzi, a po 15-20 minutach zdejmij maseczkę i przemyj twarz tonikiem. Gotowe! Za każdym razem możesz robić inną maseczkę, lub szukać ulubionych receptur, które Twoja skóra najbardziej polubi. Życzymy udanej pielęgnacji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *