Sposoby na pozbycie się cellulitu wodnego przed wakacjami 

Choć cellulit posiada 90% z nas, to zdecydowana większość chciałaby się go pozbyć. Myślimy o tym szczególnie przed wakacjami, kiedy to w upalne dni wybieramy krótkie sukienki bądź szorty. Na szczęście mamy sposoby na szybkie pozbycie się cellulitu przed wakacjami. Dzięki nim Wasze ciało będzie piękniejsze, a Wy na pewno poczujecie się pewniej.

Czym właściwie jest cellulit?

Jest to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Najczęściej atakuje miejsca, gdzie mamy jej najwięcej, a więc: uda, pośladki, brzuch. Mitem jest, że cellulit dotyka jedynie osoby, które mają nadwagę. Borykają się z nim zarówno osoby młode, jak i starsze, a także szczupłe, oraz grubsze. Czasem jest on skutkiem czynników genetycznych, ale często jest wynikiem braku ruchu, nieodpowiedniej diety, bądź zaburzeniami hormonalnymi.

Sposoby na pozbycie się cellulitu 

1. Nawadniaj się 

Woda przynosi szereg korzyści naszemu organizmowi. Między innymi doskonale nawilża skórę, a także usuwa nadmiar komórek tłuszczowych, a co za tym idzie – cellulit się zmniejsza, w a z czasem znika. Oczywiście nie musicie pić samej wody. Możecie dodać plasterki cytryny, limonki, bądź kostki lodu. Tak przygotowany napój na pewno będzie smakował dużo lepiej, szczególnie w upalne dni.

2. Zmień swoje nawyki żywieniowe

Jeśli jesz dużo słodyczy i fastfoodów to najprawdopodobniej jest to przyczyna cellulitu. Niemniej jednak nawet jeśli odżywiasz się w miarę zdrowo, ale dużo solisz i smażysz, to również ma to negatywny wpływ na wygład skóry. Sięgaj po produkty pełnoziarniste, orzechy i ryby. Warzywa i owoce także są potrzebne w zbilansowanej diecie i wspomogą walkę z cellulitem.

3. Zrób sobie masaż

Najszybsze efekty zobaczymy, jeśli będziemy działać także doraźnie. Z tego powodu masaże są bardzo wskazane! Ale spokojnie, nie musisz od razu zapisywać się do masażysty. Wystarczy zaopatrzyć się w olejek, szczotkę, lub chińską bańkę. Masaż skutecznie rozbija tkankę tłuszczową, a cellulit wręcz niknie w oczach. Oprócz tego skóra staje się jędrniejsza i wygląda zdrowiej. Najważniejsza jest regularność – jeśli będziecie robić to codziennie, to ciało na wakacje zmieni się nie do poznania!

4. Trochę ruchu nie zaszkodzi 

Włącz YouTube i zafunduj sobie 30 minutowy trening na brzuch, nogi, bądź pośladki. Nie tylko spalisz tkankę tłuszczową, ale także wzmocnisz mięśnie i pozbędziesz się cellulitu. Oczywiście każda aktywność ruchowa jest lepsza od żadnej, dlatego nawet wybranie schodów zamiast windy pozytywnie wpłynie na organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *