Sleep care – nocna pielęgnacja skóry. Jak zadbać o skórę podczas snu?

Czy znasz już trend sleep care? To holistyczna pielęgnacja, która polega na dbałości cery podczas snu. szybkie tempo życia i postęp cywilizacyjny sprawił, że czas naszego snu się skraca, a przez to skóra nie ma szans na regenerację. Jak zadbać o nią podczas snu? Dlaczego pielęgnacja podczas snu jest ważna?

Sleep care – Ty śpisz, a skóra się odnawia

Czy wiesz, że najsilniejsze procesy regeneracyjne zachodzą w skórze podczas snu? To właśnie wtedy komórki odnawiają się, następują w nich biologiczne procesy naprawcze, oraz podziały komórkowe. Co więcej – regenerują się one szybciej niż w ciągu dnia, ponieważ pracuje szyszynka, która wydziela hormon wzrostu. Wzrasta temperatura ciała i przepływ krwi, komórki dotleniają się, zachodzi detoks skóry. Ponadto to właśnie sen sprzyja regeneracji uszkodzeń spowodowanych przez niekorzystne działanie czynników środowiskowych, oraz promieniowania UV.

Sleepcare – jak zadbać o skórę podczas snu?

1. WYSYPIAJ SIĘ

Sen to potężny kosmetyk, dlatego zadbaj o to, by był odpowiednio długi i głęboki. 7-8 godzin w ciągu doby to odpowiednia ilość. pamiętaj, by przed snem się wyciszyć i wprowadzić się w stan wypoczynku oraz relaksu. Jeśli wyciszysz negatywne myśli i emocje nagromadzone w ciągu dnia, zablokujesz poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu, który niekorzystnie wpływa na regenerację organizmu.

2. OCZYŚĆ SKÓRĘ

Dokładny demakijaż wieczorem to podstawa pielęgnacji i baza, która stworzy kosmetykom pielęgnacyjnym odpowiednie zaplecze do działania. Dlatego zmyj starannie kosmetyki kolorowe z twarzy – nie śpiesz się i relaksuj tą chwilą. Mleczko, delikatny płyn micelarny do twarzy, żel do demakijażu albo olejki do OCM (oczyszczania twarzy olejami) to doskonałe kosmetyki, które pomogą uporać się z tzw “kolorówką”. Pamiętaj., że kosmetyki do demakijażu należy zmyć ze skóry, dlatego drugim krokiem jest umycie jej wybranym kosmetykiem myjącym.

3. TONIZUJ

Tonik to doskonały kosmetyk utrzymany w duchu sleepcare. To dlatego, że doskonale koi skórę, łagodzi zaczerwienienia i przywraca jej odpowiednie pH – co jest ważne, aby prawidłowo funkcjonowała. Tonik zwiększa też chłonność skóry, więc zdecydowanie warto go użyć – Twoje kosmetyki do pielęgnacji będą się wchłaniały lepiej i docierały głębiej.

4. WSPOMÓŻ SKÓRĘ W REGENERACJI

To bardzo ważny punkt w pielęgnacji. Skóra podczas snu może dostać silne wsparcie w postaci cennych składników pielęgnujących. Dlatego na noc warto zaaplikować dobrej jakości serum do twarzy. Wybierz takie, które ma w składzie substancje o sprawdzonym działaniu pielęgnacyjnym, np. retinol, witaminę C, kwas hialuronowy, a przy skórze dojrzałej kolagen.
Na koniec zaaplikuj na nią krem, o bogatym, odżywczym składzie, który niczym troskliwa “kołderka” zabezpieczy cząstki serum przed ucieczką ze skóry, a dodatkowo wzmocni regenerację, odżywi i dostarczy jej garść przeciwutleniaczy. W Twoim kremie na noc powinien się znaleźć koenzym Q10, witamina E, naturalne masła i olejki. Doskonale sprawdzi się tu także specjalna maska-krem na noc, która ma bardzo bogatą, gęstą, natłuszczającą konsystencję. Taka maska zawiera dużo naturalnych olejków, prebiotyki, ekstrakty roślinne i owocowe, hydrolaty, a także inne cenne biofermenty,.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *