Makijaż permanentny brwi: metody, przebieg zabiegu i efekty

Makijaż permanentny jest jedną z technik trwałej pielęgnacji i malowania brwi. Coraz więcej dziewczyn z niego korzysta, chwaląc sobie efekty zabiegu. Jeżeli i ty chciałabyś mieć piękniejsze brwi i w przyszłości nie musiała martwić się o ich malowanie, to wypróbuj makijaż permanentny.

Czym jest makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi jest alternatywą dla tradycyjnego makijażu. Dzięki niemu brwiom można nadać zupełnie inny, modny i pasujący do twarzy kształt. Podczas zabiegu dąży się do nadania brwiom naturalnego wyglądu, odpowiedniej gęstości i koloru dopasowanego do włosów i karnacji. Makijaż permanentny zapewnia długotrwały efekt. Polecany jest osobom, które:

  • straciły brwi w wyniku chorób i leczenia;
  • zbyt intensywnie regulowały brwi;
  • mają ubytki w łuku brwiowym;
  • chcą nadać brwiom naturalny wygląd;
  • chcą skrócić malowanie się.

Metody makijażu permanentnego

W makijażu permanentnym stosuje się kilka metod uzupełniania ubytków i malowania łuku brwiowego. Są to:

1. Hairstrokes (metoda włoskowa lub piórkowa)

Zapewnia efekt naturalnych i gęstych brwi, które stają się optycznie większe, bardziej zaznaczone i nieco ciemniejsze. Metodę włoskową poleca się osobom z cienkimi brwiami lub brwiami o nieokreślonym kształcie. Makijaż permanentny tym sposobem wykonuje się narzędziem przypominającym pióro, za pomocą którego w skórę wprowadza się tusz. W trakcie zabiegu kosmetolog rysuje kreski imitujące włoski. Zabieg nie jest bolesny, a powstałe na skórze ranki znikają po dwóch lub trzech tygodniach.

2. Metoda pudrowa

Jest to metoda cieniowania, która daje efekt grubych i wyrazistych brwi w naturalnym kolorze. Zabieg wykonuje się przy pomocy jednorazowej igły, za pomocą której wprowadza się pigment. Wyróżnia się dwa rodzaje metody pudrowej: soft powder brows i ombre powder brows. Pierwszy rodzaj polecany jest osobom młodym, które mają gęste, ale jasne brwi. Druga natomiast jest bardziej skomplikowany w wykonaniu, ale zapewnia profesjonalny efekt.

Makijaż permanentny rozpoczyna się narysowaniem nowego konturu brwi kredką do makijażu. Następnie wybiera się odcień pigmentu; w przypadku ombre jest to kilka odcieni. Dopiero potem wykonuje się znieczulenie miejscowe. Tuż po zabiegu brwi są nienaturalnie ciemne, ale po złuszczeniu się naskórka kolor staje się naturalny. Efekt utrzymuje się od kilku miesięcy do dwóch lat.

3. Metody łączone

Metodę włoskową i pudrową można łączyć, co nazywa się soft combo lub bold combo. Pierwsza metoda polega na wykonaniu makijażu permanentnego metodą włoskową i delikatnym pudrowaniu. Druga metoda to połączenie metody włoskowej i mocnego pudrowego cieniowania.

Makijaż permanentny – gojenie się brwi i przeciwwskazania

Bez względu na to, którą metodę wybierzesz, to o łuk brwiowy należy odpowiednio dbać: nawilżać i unikać ekspozycji na słońce, pływania w basenie i chodzenia do sauny. Po zabiegu na brwiach mogą pojawić się strupki, których nie wolno drapać. Do pielęgnacji można używać kremów z witaminami A i E. U niektórych osób pigment może przybrać zielony kolor. Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ciąża i karmienie piersią, cukrzyca, łuszczyca, hemofilia, przyjmowanie sterydów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *