Dlaczego odpowiednia stylizacja brwi jest tak ważna?

Mówi się, że “brwi są ramą twarzy”. Dobrze dobrany kształt brwi może całkowicie zmienić nasz wygląd, nadać spojrzeniu wyrazistości, a twarzy harmonii. Dziś opowiemy, dlaczego odpowiednia stylizacja brwi jest tak ważna.

Brwi mają wpływ nie tylko na wygląd całej naszej twarzy, ale i to, jak jesteśmy postrzegani przez inne osoby. Twierdzi się, że czas “pierwszego wrażenia” trwa około 5 sekund, a ludzie w tym czasie, formułują o Tobie opinie na podstawie tego, jak się prezentujesz. Patrząc komuś w oczy decydujemy, czy uważamy drugą osobę za inteligentną, godną zaufania bądź przeciwnie.

Wiele osób w pierwszej kolejności zwraca uwagę na oczy. Spojrzenie może przyciągać, odstraszać lub elektryzować. Brwi są dla oczu jak rama dla obrazu – dopełniają je, nadają oprawy i podkreślają. Świetny makijaż nie tylko dodaje nam atrakcyjności, ale i lepszego samopoczucia.

Brwi powinny współgrać z Twoją urodą – ich naturalnym odcieniem i kształtem, kolorem włosów i karnacją. Można stwierdzić, że są one jednym z kluczowych elementów twarzy. Nieodpowiednio dobrany kształt łuków może niepotrzebnie nadać Ci wyglądu złej, smutnej czy zmęczonej. Dobór prawidłowego kształtu odmłodzi, nada twarzy lekkości i optycznego “liftingu”. Jak wyznaczyć dobry kształt brwi?

Nie ma jednego uniwersalnego kształtu brwi dla każdej twarzy, jednak są pewne sposoby na jego wyznaczenia. Oto krótka instrukcja “mapowania brwi”:

  • Weź ołówek i stań przed lustrem.
  • Przyłóż ołówek do skrzydełka nosa i wewnętrznego kącika oka – w wyznaczonym miejscu powinny zaczynać się brwi.
  • Następnie, ołówek tak samo jak wcześniej przyłożony do skrzydełka nosa poprowadź przez zewnętrzny kącik oka – w tym miejscu brwi powinny się kończyć.
  • Prowadząc ołówek od skrzydełka nosa przez źrenicę oka (patrząc na wprost), wyznaczysz punkt łuku brwi.

Unikaj brwi przesadnie uniesionych. Gdy punkt łuku jest za wysoko, zyskujemy efekt “ciągłego zdziwienia”. Zbyt krótkie brwi poszerzą naszą twarz i zaburzą  jej proporcje. Cienkie, wyskubane łuki sprawią, że oko będzie wyglądać na zmęczone i spuchnięte.

Kolor brwi jest równie ważny. Po nadaniu brwiom odpowiedniego kształtu, zadbaj o ich odcień. Zmorą kobiet są czarne, wyrysowane kredką brwi. Taka stylizacja rzadko kiedy pasuje kobietom do twarzy. Ciemne, ostro zakończone brwi nadają groźny, mało kobiecy look. Optycznie pomniejszają oczy odwracając od nich uwagę. Unikaj ich graficznego i “kreskówkowego” podkreślania. W doborze pasującego koloru kredki, pomady czy cienia do makijażu brwi, kieruj się odcieniem swoich włosów – dobierz do brwi kolor o ton od nich ciemniejszy.

Brwi powinny być naturalnie “wkomponowane” w twarz – nie zwracać na siebie zbytniej uwagi, ale dopełniać makijaż i dodawać wyrazistości. Odpowiednio wystylizowane podkreślą naturalne rysy twarzy.

Jeśli wahasz się przed samodzielną zmianą wyglądu Twoich brwi – oddaj się w ręce specjalisty, który stworzy za idealny kształt i dobierze pasujący odcień np. henny.