Lifting rzęs: efekty, cena, czy warto?

Lifting rzęs to ich trwałe uniesienie bez użycia zalotki. To stosunkowo nowa metoda, lecz jest coraz popularniejsza. Zabieg ma na celu podkręcenie włosków, wydłużenie, a nawet dodanie im objętości. Sprawdzi się świetnie u osób, które mają krótkie, proste, przerzedzone rzęsy. Efekty utrzymują się nawet przez 8 tygodni. Co warto wiedzieć o liftingu rzęs?

Nie lubisz sztucznych, doklejanych rzęs? Dzięki liftingowi zyskasz pogrubienie, przyciemnienie i wydłużenie rzęs z naturalnym efektem. Oczywiście trzeba za to trochę zapłacić (około 150 złotych), ale naprawdę warto.

Co to jest lifting rzęs?

To zabieg, podczas którego używa się specjalnej chemii. Kosmetyczka przykleja rzęsy do specjalnego wałka, po czym nakłada na włoski dobroczynne preparaty. Potem farbuje je czarną farbką, a na koniec zabezpiecza je tzw. botoksem do rzęs. Efekty utrzymują się od 6 do 8 tygodni.

Lifting rzęs czy laminacja rzęs?

To to samo! Lifting/laminacja to nic innego jak trwałe uniesienie i podkręcenie włosków. Słowo „laminacja” wzięło się od tego, że na rzęsy nakładany jest preparat z keratyną, który sprawia, że włosy są lśniące i zabezpieczone.

Lifting rzęs: efekty

Efekty zależą od umiejętności kosmetyczki i od kondycji rzęs. Ich długość nie ma znaczenia, choć oczywiście przy bardzo krótkich rzęsach efekt nie będzie aż tak spektakularny. Na pewno jednak spojrzenie będzie otwarte.

Podczas zabiegu stosowana jest chemia organiczna i nie do końca wiadomo, jak zareagują na nią włoski. Dlatego tak istotne są umiejętności osoby wykonującej zabieg. Powinna dostosować preparaty do kondycji włosów.

Najlepsze efekty widoczne są po drugim zabiegu liftingu. Wtedy lepiej ocenić, jak zachowają się rzęsy.

Kiedy lifting rzęs jest nieudany?

Wychodząc z salonu kosmetycznego, możesz nie być zadowolona z efektów. Nieudany lifting rzęs, czyli:

  • efekt jest praktycznie niewidoczny lub mało widoczny,
  • lifting znika już po kilku dniach,
  • rzęsy są spalone,
  • pojawiły się reakcje alergiczne.

Wszystkie te problemy wynikają z nieumiejętności kosmetyczki. W przypadku za słabych, kruchych rzęs profesjonalistka powinna odmówić zabiegu, aby rzęsy nie spaliły się lub nie wypadły.

Niewidoczny efekt natomiast bierze się wtedy, gdy zastosowana chemia była zbyt słaba.

Skóra wokół oczu jest wyjątkowo cienka, delikatna i wrażliwa, więc jeżeli dojdzie do jakiejkolwiek reakcji alergicznej, należy niezwłocznie o tym poinformować osobę wykonującą zabieg.

Cena liftingu rzęs

Lifting rzęs kosztuje od 100 do 250 złotych. Wszystko zależy od wielkości miasta i wybranego salonu kosmetycznego. Laminację brwi można wykonać w pakiecie z regulacją i henną, wtedy zabieg wyniesie mniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *