Jak chronić włosy przed niszczeniem? Sprawdź, jak wiele możesz w tej kwestii!

Marzą Ci się piękne, mocne, tryskające zdrowiem włosy? Oprócz dobrze dobranej pielęgnacji, jest jeszcze jeden ważny aspekt, dzięki któremu włosy mają szansę być mocne: to OCHRONA. jest to jeden z kluczowych elementów, bez którego trudno o piękne, pełne witalności włosy. Powie Ci to każdy fryzjer. A zatem – jak chronić wosy przed niszczeniem? Sprawdź, a przekonasz się, jak piękne potrafią być! 

Co niszczy włosy?

Czy wiesz, że czynników, które pogarszają stan naszych włosów są (niestety) dziesiątki? To oczywiście ta gorsza wiadomość,. lepsza jest ta, że dziś dowiesz się, jak zapobiec tym zniszczeniom. Zanim jednak przejdziemy do meritum, sądzimy, że warto poznać wroga, a zatem: oto czynniki, które pogarszają stan włosów:

 • nieodpowiednia pielęgnacja
 • zmiany hormonalne w organizmie
 • suszenie wysoką temperaturą suszarki
 • gorące płytki prostownicy
 • upalne, letnie słońce i promieniowanie UV
 • suche powietrze grzejników
 • mróz
 • toksyny w powietrzu, smog, kurz
 • uszkodzenia mechaniczne: szarpanie podczas czesania, tarcie w ręcznik, mocne i ciasne upięcia
 • spanie z mokrymi włosami

Tych czynników, które przyczyniają się do niszczejąc włosów jest oczywiście znacznie więcej – my wymieniliśmy najpopularniejsze. Stan włosów pogarsza tez dieta i zażywane leki, ale wiadome jest, że na choriony i medykamenty, które w związku z tym przyjmujemy często nie mamy wpływu.

Jak chronić włosy przed niszczeniem? Poradnik

 1. Zwracaj uwagę na to co jesz i zadbaj o witaminy w diecie – włosy “lubią” w szczególności witaminy z grupy B, w tym biotynę, która odpowiada za prawidłowy wzrost i wygląd włosa.
 2. Pij dużo wody mineralnej – nie tylko dostarczysz włosom minerałów, ale także zadbasz o ich nawilżenie od wewnątrz. Wzmocnią się cebulki
 3. Stosuj kosmetyki termoochronne. To istne cudo w pielęgnacji włosów i wcale nie przesadzamy! Termoochronny spray rozpylony na włosach przed suszeniem lub prostowaniem,a  nawet przed wyjściem na słońce to pewność, że włosy będą przez cały czas mocne, piękne i nie stracą nawilżenia. Dobry spray termoochronny (np. Nanoil) dodatkowo odżywi i upiększy włosy.
 4. Nie ciągnij włosów podczas czesania – stosuj grzebień o szerokim rozstawie zębów i zacznij je czesać od końców, stopniowo kierując się w górę. Zwłaszcza mokre włosy są mocno podatne na niszczenia, dlatego obchodź się z nimi delikatnie i nie pocieraj ich także mocno w ręcznik. zamiast tego po myciu delikatnie odciśnij nadmiar wody.
 5. Nigdy nie kładź się spać z mokrymi włosami, ponieważ materiał poduszki powoduje otarcia, czyli mikrouszkodzenia na powierzchni włosa. Dodatkowo dobrze, jeśli zmienisz poszewkę poduszki na satynowa – jest gadka, więc nie powoduje tak znacznych uszkodzeń w strukturze włosa.
 6.  Jeśli musisz iść spać w wilgotnych włosach – zabezpiecz je, czyli upnij na czubku głowy, skręcając je w luźne ślimaczki – dzięki temu włosy spokojnie wyschną, a rano po rozpuszczeniu będziesz miała gotową fryzurze, czyli przyjemna, miłe i efektowne fale.
 7. Ogranicz prostowanie włosów prostownicą. Nawet, jeśli stosujesz super spray termoochronny, to lepiej nie kusić losu. Wszystko ma swoje granice i wytrzymałość, a zwłaszcza tak delikatny twór jak włos, dlatego prostownicę zostaw na wyjątkowe okazje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *