Laminacja brwi… i co dalej? Jak pielęgnować włoski – poradnik

Czy znasz już laminację brwi? To zabieg nawet popularniejszy niz aminowanie rzęs. Jest łatwy do wykonania i tak komfortowy, ze można zrobić go w domu, a brwi są ułożone i zdyscyplinowane przez wiele tygodni! Warto jednak pamiętać, że oprócz samego zabiegu liczy sie pielęgnacja. Jak dbać o brwi po laminacji? Czy każdy może poddać się zabiegowi? Wyjaśniamy!

Laminowanie brwi – na czym polega ten zabieg?
miłośniczki urodowych trendów z pewnością juz znają, a może nawet od dawna robią laminację brwi. Czym jest zabieg? To trwały, bo kilkutygodniowy w efektach sposób na nawet najbardziej niesforne włoski. Laminacja układa je i nadaje im doskonały kształt, a dokładnie: taki, jaki tylko sobie wymarzysz i wymyślisz. Laminowanie ujarzmia nawet najbardziej “zbuntowane” włoski, które rosną w różnych kierunkach.
Dlatego anwet jeśli Twoje włoski nie rosną nie tak, jakbyś sobie tego życzyła i wcale nie trzymają kształtu po ułożeniu ich żelem lub woskiem, laminacja przyjdzie im z pomocą. To także sposób na zbyt sztywne albo bardzo cienkie i wiotkie brwi. Polega na nałożeniu po sobie dwóch preparatów: jeden zmiękcza włoski, drugi utrwala nadany kształt.

Laminacja brwi – przeciwwskazania
Jak w każdym niemal zabiegu, również w tym przypadku istnieją pewne przeciwwskazania do zabiegu. Są nimi:
Alergia na jeden ze składników w preparatach do laminacji.
Ranki, skaleczenia i pęknięcia skóry na obszarze poddawanym laminacji.
Sucha, przesuszona skóra.
Trądzik ze zmianami w okolicy brwi.
Atopowe zapalenie skóry, egzema.
Peeling twarzy zrobiony dwa dni (lub krócej) przed zabiegiem.
Złuszczające kwasowe zabiegi na 2 tygodnie przed zabiegiem.
Stosowanie retinoidów na miesiąc przed zabiegiem.

Laminacja brwi a pielęgnacja w domu
Podobnie jak po zabiegu laminacji włosów, tak i w przypadku zabiegu laminacji brwi włoski muszą być w odpowiedni sposób pielęgnowane.
Tuż po zabiegu włoski są pięknie ułożone i wyglądają idealnie. Aby podtrzymać ten efekt, przez pierwsze 24h nie należy ich ani dotykać, ani malować kosmetykami do makijażu. Ważne też, aby ich nie zmoczyć, dlatego uważaj podczas prysznica i mycia twarzy. Włoski po laminacji brwi będą bardzo plastyczne i proste do ułożenia. To czy wolisz efekt „postawionych” czy też subtelnie zaczesanych brwi zależy oczywiście od Twoich upodobań.
Dzięki laminacji ich codzienne modelowanie ograniczy się jedynie do uczesania ich spiralką w pożądanym kierunku.

Warto jednak pamiętać, że sporo więcej uwagi wymaga ich pielęgnacja. Laminacja brwi to zabieg chemiczny, dlatego należy wzbogacić go o pielęgnację. Często po zabiegu w salonie kosmetyczka nakłada specjalną odżywkę lub keratynę na brwi. Ale po wyjściu z salonu, albo po wykonaniu domowego zabiegu trzeba regularnie nakładać odżywcze kosmetyki, które wzmocnią brwi i sprawią, że włoski będą piękne i mocne przez wiele tygodni. Zaniedbane brwi z pewnością osłabią efekt laminacji. na codzień możesz smarować brwi specjalnymi olejkami, przeznaczonymi do odżywiania włosków po laminacji, albo wykorzystać moc naturalnych olejków, takich jak makadamia, awokado, arganowy, rycynowy.
Zarówno skąd naturalnych oeljków, jak i preparatów przeznaczonych do pielęgnacji brwi po laminacji jest bogaty w wiele cennych kwasów tłuszczowych i witamin. Mają one doskonały wpływ na kondycję włosa. Wystarczy 1 kropla olejku na każdą z brwi. Substancje są tłuste, dlatego najlepiej nakładać je na brwi przed snem, delikatne zaczesując przy tym brwi szczoteczką.
Pamiętaj!
Brak pielęgnacji skutkuje tym, że włoski staną się przesuszone, osłabione, puszące i w efekcie jeszcze trudniejsze do ułożenia niż przed zabiegiem.