Stylistka rzęs. Czy jest potrzebna?

Niektórzy chodzą do stylistów, żeby odnaleźć swój własny styl. Jednak najczęściej chodzi o stylistów ubioru. A jak sytuacja wygląda ze stylistkami rzęs? Czy warto umówić się na wizytę do takiej specjalistki?

Piękne rzęsy to dziś niemal obowiązkowy element całej stylizacji. Każda kobieta wie, że bez odpowiednio podkreślonych rzęs, nie będzie wyglądała atrakcyjnie.

Rzecz jasna trzeba wiedzieć, jak to zrobić, żeby nie przesadzić z efektami i nie stworzyć na swoich rzęsach karykaturalnego wachlarza. Zbyt długie i za gęste rzęsy nie tylko nie odmłodzą, ale dodadzą lat i pogrążą każdą, nawet najlepszą stylizację. I właśnie tutaj przyda się pomoc stylistki.

Kim jest stylistka rzęs?

To osoba, która kojarzy nam się z przedłużaniem rzęs. I słusznie, ponieważ w większości gabinetów kosmetycznych stylistka rzęs zajmuje się dobieraniem metody przedłużania oraz rodzaju rzęs (nie tylko pod względem materiału, ale też koloru, długości i grubości) do potrzeb danej osoby. Często też to właśnie stylistka rzęs wykonuje przedłużanie, ponieważ potrafi idealnie dobrać każdą z doklejanych rzęs tak, aby pasowały danej osobie.

Czym zajmuje się stylistka rzęs?

Przede wszystkim przedłużaniem rzęs, ale nie tylko. Niewiele kobiet wie, że do profesjonalnej stylistki rzęs można udać się także na zabiegi takie jak: laminowanie rzęs, henna na rzęsy, lifting rzęs. Zajmuje się nie tylko upiększaniem rzęs, ale również doradztwem. Jeśli dana stylistka rzęs jest wykwalifikowana, powinnyśmy uzyskać od niej pomoc w wyborze sztucznych rzęs na pasku lub maskary. Je również powinniśmy dobierać do kształtu twarzy, wielkości oczu, a także naszych potrzeb.

Jak wybrać właściwą stylistkę rzęs?

Najlepiej kierować się opiniami. Specjaliści, których znamy z polecenia, to z reguły najlepsi ludzie w swoim fachu. Nikt nie polecałby nam kogoś, kto zrobił mu wizerunkową krzywdę. Dlatego stylistki rzęs najlepiej szukać, podpytując znajomych. Jeśli widzimy, że jakaś dziewczyna ma pięknie przedłużone rzęsy i naprawdę wygląda w nich dobrze, zapytajmy, gdzie je robiła. Być może w ten sposób zdobędziemy numer do stylistki rzęs, która nam pomoże.

Dobra stylistka rzęs powinna mieć:

  • dobre opinie (czy to w sieci, czy wśród znajomych),
  • bogate portfolio np. w formie zdjęć przed i po,
  • portfolio, które jest na bieżąco aktualizowane,
  • napięty grafik (to znak, że ma dużo zadowolonych klientów),
  • dyplomy i certyfikaty potwierdzające jej umiejętności,
  • odpowiednie podejście klienta,
  • najwyższej jakości produkty, na których pracuje,
  • wyważone ceny: niezbyt niskie, ale też niewygórowane.

Stylizacja rzęs w domu czy u kosmetyczki?

Stylistka rzęs może nam pomóc, ale nie zawsze konieczne jest wydawanie dużych pieniędzy na poradę. Jeśli nie decydujemy się na przedłużanie rzęs (ono musi być wykonane przez profesjonalistkę), spokojnie możemy zrezygnować z wizyty u stylistki. Odpowiedni tusz do rzęs lub właściwy rodzaj sztucznych brwi dobierzemy też samodzielnie, metodą prób i błędów. Potrzeba tylko trochę czasu, dobre lusterko i minimum zmysłu estetycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *