Delikatna, wrażliwa, pierwsza się starzeje, widać po niej, że zarwałaś noc lub że jesteś zmęczona, niedożywiona, lub że źle o nią dbasz. Skóra wokół oczu, powieki i rzęsy to element twarzy, o który należy szczególnie dbać. Poświęć jej odrobinę uwagi, a zobaczysz, jak piękne może być twoje spojrzenie.
1. Kup dobry tusz do rzęs
To wcale nie jest banalne. Czy wiesz, że większość tuszów do rzęs wcale nie dba o delikatne włoski? Zawierają składniki, które powodują nadmierne przesuszenie i wypadanie rzęs, zmywanie takiego tuszu często wymaga intensywnego tarcia powieki, a w składzie nie ma nawet jednej substancji pielęgnującej.
Dobry tusz do rzęs to taki, który nie tylko doskonale maluje, ale i pielęgnuje rzęsy, a ponadto daje się z łatwością zmyć i nie wymaga intensywnego tarcia powieki – przez to skóra wokół oczu nie nadwyręża się i nie rozciąga, wiec nie tworzą się niechciane zmarszczki.
2. Zmywaj makijaż oczu dobrej jakości, delikatnym płynem
Płyn micelarny lub specjalny płyn dwufazowy do demakijażu oczu to ważny aspekt pielęgnacji. Powinien nie tylko doskonale przyciągać cząsteczki kosmetyków kolorowych, ale także pielęgnować skórę wokół oczu. Szukaj zatem delikatnych płynów do demakijażu, o dobrym składzie, które usuną kolorowe kosmetyki, a jednocześnie nie podrażnią delikatnej skóry wokół oczu, lecz ją odżywią i wypielęgnują. Najlepszymi składnikami w płynach do demakijażu oczu są: wyciąg z bławatka, aloes, nagietek, wyciąg ze świetlika lekarskiego, kwas hialuronowy, naturalne olejki kosmetyczne (genialnie zmywają makijaż i odmładzają skórę).
3. Zainwestuj w odżywkę do rzęs
Piękne rzęsy w kilka tygodni? Dotąd był to nierealny sen, ale dziś – dzięki dobrej odżywce do rzęs nie tylko je odżywisz i wzmocnisz, ale też przyspieszysz porost i lekko przyciemnisz, więc staną się piękne jak nigdy dotąd. Wiele kobiet twierdzi, ze odzywka do rzęs pomogła im pozbyć się kompleksów z powodu krótkich, mikrych, przerzedzonych włosków.
4. Myj szczoteczkę w tuszu do rzęs
Szczoteczka w tuszu do rzęs to jedno z najważniejszych “narzędzi” pracy nad Twoim codziennym makijażem! Jeśli osadzają się na niej warstwy zakrzepłej maskary – makijaż nie będzie wyglądał ładnie. Aby nie tworzyły się na rzęsach grudki – warto przynajmniej raz na dwa miesiące umyć spiralkę w tuszu do rzęs. Ponadto pamiętaj, że czysta szczoteczka to mniejsze ryzyko infekcji oka, ponieważ na niej bardzo gromadzą się wszelkie bakterie i zarazki. Jeśli chcesz pomóc swoim powiekom i rzęsom – zadbaj o higienę narzędzi, którymi się malujesz. To dotyczy nie tylko spiralki w tuszu, ale tez pędzli i aplikatorów do cieni.
5. Sprawdzaj, czy twoje cienie do powiek zawierają składniki pielęgnujące
Wiemy, że czasem bardziej skłaniamy się ku ekonomii i wybieramy tańszy produkt, jednak zanim kupisz jakiekolwiek cienie do powiek – sprawdź opinie i skład. Może się okazać, ze wiele dziewczyn skarży się na uczulenie lub podrażnienia powiek. Miło, jeśli kosmetyki kolorowe również zawierają pielęgnacyjne składniki (naturalne olejki lub roślinne ekstrakty).
6. Zainwestuj w mineralne cienie do powiek
Jeśli jesteś wrażliwcem, lub jeśli chcesz, by Twój kosmetyk jednocześnie pielęgnował skórę 0- sięgnij po naturalne, mineralne cienie do powiek, Są bezpieczne, a obecnie ich jakość, czyli pigmentacja często przewyższa “tradycyjne” cienie. Mineralne pigmenty są bezpieczne dla skóry, pielęgnują ją i doskonale blendują się na powiece. Przy odrobinie wprawy staniesz się mistrzynią makijażu minerałami!
7. Ochraniaj skórę wokół oczu
Jest najdelikatniejsza, wiec najbardziej narażona na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. ochraniaj skórę wokół oczu dobrym kremem nawilżającym, który zawiera delikatny filtr UV, np. ten pochodzący z olejków kosmetycznych. na noc stosuj sam olejek w postaci serum pod oczy lub sięgnij po bardziej odżywczy krem.
8. Noś okulary przeciwsłoneczne
Dobre okulary zawierają ochronne filtry UV, które chronią oczy przed promieniowaniem słonecznym. Ponadto zabezpieczają przed mrużeniem oczu od mocno świecącego słońca, czyli zabezpieczają przed powstawaniem zmarszczek mimicznych.
9. Daj im ukojenie chłodnym kompresem
Nic nie działa tak doskonale na skórę pod oczami jak chłodny kompres nałożony na powieki. Może to być jedynie chłodny wacik nasączony wodą, lub schłodzoną w lodówce metalowa łyżeczka, ale jeśli chcesz, dodatkowo pielęgnować skórę – połóż na powieki plasterki schłodzonego ogórka, lub wacik nasączony ziołowym, zimnym naparem z rumianku albo białej czy zielonej herbaty.
10. Sięgnij po naturalne olejki i stosuj je w formie maseczki lub serum
Olejki – jak już wspomnieliśmy wcześniej, są doskonałą pielęgnacją skóry wokół oczu. Możesz ej też nanosić na brwi, zwłaszcza olejek rycynowy, który doskonale je pielęgnuje i przyspiesza wzrosty oraz poprawia ich kolor. Naturalne oleje to źródło witamin i minerałów, flawonoidów, fitosteroli i kwasów tłuszczowych, a także zawierają filtry UV, które chronią delikatną skórę przed słońcem. Jeśli chcesz, możesz je mieszać ze swoim ulubionym kremem pod oczy, aby wzbogacić je o dodatkowe składniki i zintensyfikować ich działanie.
Dodaj komentarz