Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki. Jak wygląda i czy warto?

Nie ma kobiety, która nie chciałabym mieć pięknej, gładkiej skóry bez rozszerzonych porów. Niestety wiele z nas zmaga się z niedoskonałościami cery i nie do końca wie, jak się ich pozbyć. Pomóc może oczyszczanie twarzy u kosmetyczki. Na czym polega i czy warto po nie sięgnąć?

Domowa pielęgnacja nie zawsze wystarcza. Czasem, żeby dobrze oczyścić skórę i przywrócić jej równowagę, potrzebna jest pomoc specjalisty. Wizyta u kosmetyczki to dobry pomysł, jeśli chcemy pozbyć się zaskórników szybko i skutecznie.

Gdzie oczyścić twarz: w domu czy u kosmetyczki?

OCZYSZCZANIE TWARZY W DOMU

Zwolennicy domowych zabiegów oczyszczających powiedzą, że da się dokładnie oczyścić skórę bez wychodzenia z domu. To prawda, choć wymaga to nieco zaangażowania i sięgnięcia po produkty takie jak peelingi złuszczające (mechaniczne lub enzymatyczne). Nie da się zrobić tego dobrze, jeśli nie zrobimy tego wieloetapowo i nie użyjemy co najmniej kilku kosmetyków. To zajmuje czas i wymaga odrobiny wiedzy o tym, jak oczyszczać cerę.

OCZYSZCZANIE TWARZY U KOSMETYCZKI

Oddając się w ręce kosmetyczki, prawdopodobnie tego czasu stracimy nieco mniej. Dlaczego? Bo ma odpowiednie kosmetyki i narzędzia pod ręką i nie musi ich kompletować. Nie musi też tracić czasu na zaplanowanie, jak przeprowadzić oczyszczanie skóry twarzy, bo ma doświadczenie i wie, jak to zrobić. Efekty uzyskane po wizycie u kosmetyczki są też z reguły lepsze, a skóra pozostaje gładka, piękna i jędrna na dużo dłużej. Choć ma to swoją cenę.

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki. Na czym polega?

Jeśli zdecydujemy się na oczyszczanie twarzy u kosmetyczki, zostanie wykonany profesjonalny zabieg oczyszczania cery. Jest podzielony na kilka etapów, z których każdy odgrywa bardzo ważną rolę i wpływa na efekt. Co ważne, zdecydować się na oczyszczanie twarzy w salonie kosmetycznym może każdy, bo jest to zabieg dedykowany każdemu rodzajowi skóry.

  1. Demakijaż i tonizowanie – od tego zaczyna się każda wizyta u kosmetyczki, bo skóra przed przystąpieniem do zabiegu musi być bez resztek makijażu.
  2. Zmiękczanie naskórka – kolejnym etapem jest zmiękczanie naskórka, które pomoże w łatwiejszym usunięciu jego zrogowaciałej warstwy; robi się to za pomocą odpowiednich kosmetyków zmiękczających albo urządzenia parowego.
  3. Oczyszczanie twarzy – kolejnym etapem jest właściwe oczyszczanie skóry, a konkretnie oczyszczanie porów z zalegających w nich zanieczyszczeń (jedną z kilku metod: ręcznie, mechanicznie, chemicznie).
  4. Pielęgnacja cery – na koniec trzeba ponownie zamknąć pory skóry, odżywić ją, nawilżyć i zapobiec ewentualnym podrażnieniom po zabiegu.

Najpopularniejsze zabiegi oczyszczające twarz

PEELING KAWITACYJNY

To zabieg oczyszczający polegający na usunięciu martwego naskórka z wykorzystaniem tzw. procesu kawitacji. Specjalne urządzenie za pomocą ultradźwięków wytwarza pęcherzyki gazowe, które po skierowaniu na naszą cerę rozbijają martwe komórki naskórka. Jednocześnie urządzenie usuwa ten zrogowaciały, rozbity naskórek. Peeling kawitacyjny nie podrażnia skóry.

OCZYSZCZANIE WODOROWE

W tym przypadku do oczyszczania wykorzystuje się specjalną głowicę, która usuwa zanieczyszczenia z porów skóry za pomocą cząsteczek wodoru. Jednocześnie za pomocą podciśnienia wprowadza pod skórę aktywny tlen o działaniu przeciwzapalnym, antybakteryjnym i seboregulującym, dzięki czemu problem zaskórników nie wraca. To przyjemny i skuteczny zabieg określany często mianem zabiegu bankietowego, bo pomaga szybko przywrócić skórze piękny wygląd.

MIKRODERMABRAZJA

Bardzo popularna jest też mikrodermabrazja, czyli zabieg oczyszczający skórę w sposób mechaniczny za pomocą specjalnego urządzenia wyrzucającego pod ciśnieniem złuszczające drobiny korundu. To skuteczny zabieg chętnie wybierany przez osoby o cerze tłustej i mieszanej. Warto jednak pamiętać, że jest dość silny i nie zalecany np. w przypadku problemów z pękającymi naczynkami, trądzikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *