Drenaż skóry twarzy i ciała. Jak zrobić to w domu?

Nawet w domowym zaciszu możesz dbać o swoją skórę. Wystarczy, że użyjesz odpowiednich kosmetyków i gadżetów, a twoje ciało będzie wyglądało naprawdę rewelacyjnie. Jednak aby tak się stało, musisz wykonać drenaż. Na czym polega taki zabieg?

Drenaż – co to takiego?

Drenaż to zabieg usprawniający działanie układu limfatycznego. Zastoje limfy wraz z leukocytami, białkami, tłuszczami i elektrolitami powodują powstawanie cellulitu, worków pod oczami i uczucia ciężkich nóg. Drenaż pobudza krążenie limfy i rozszerzenie naczyń krwionośnych. Dzięki temu zabiegowi twoje ciało będzie jędrne, zmarszczki staną się mniej widoczne, a skóra zacznie się szybciej regenerować. Poza tym, drenaż przyniesie ci ukojenie i relaks.

Kiedy najlepiej zrobić drenaż?

Zabieg najlepiej wykonać pod prysznicem, kiedy skóra jest czysta i rozgrzana. Ciało polewaj na zmianę ciepłą i zimną wodą. Na zakończenie drenażu skórę oblej strumieniem wody o temperaturze nieco niższej niż temperatura twojego ciała. Masaż zawsze zaczynaj od stóp i dłoni, a potem przesuwaj się w kierunku centralnych części ciała i serca. Pamiętaj o wykonywaniu kolistych ruchów; nie musisz wkładać w zabieg dużo siły. Podczas drenażu przyda ci się gąbka lub specjalna rękawica.

Masaż drenujący twarzy

Do zabiegu użyj nawilżającego kremu lub olejku kosmetycznego. Pamiętaj, aby obie części twarzy masować w tym samym czasie i z jednakową siłą nacisku. Zacznij od delikatnego masażu tzw. dołów nadobojczykowych. Drenaż twarzy zacznij od brody, stopniowo przesuwając się na boki, następnie do góry i znów na boki. Okolice oczu zacznij masować od wewnętrznych kącików, wzdłuż łuku brwiowego i dolnych części oczodołów, w kierunku zewnętrznych kącików. Masaż nosa rozpocznij od skrzydełek, przechodząc w kierunku skroni, a potem żuchwy. Usta natomiast masuj od środka dolnej wargi do kącików; takie same ruchy powtórz nad wargą górną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *