Butterfly haircut – jak uzyskać fale w stylu lat ’70?

Nie masz pomysłu na fryzurę, a nudzą Cię zwykłe, długie włosy? Spraw sobie najmodniejszy butterfly haircut!

Butterfly haircut, czyli fryzura “na motyla”, to kolejny trend odkopany z archiwów ubiegłych dekad. Jest połączeniem „shaggy hair” i cieniowania w stylu Rachel z „Przyjaciół”, które daje włosom maksymalną objętość – miks lat 70. i 90. Popularnością zaczęła cieszyć się nigdzie indziej, jak w social mediach, głównie na TikTok’u i Instagramie.

Fryzura dedykowana jest posiadaczkom długich włosów o niskiej i średniej porowatości. Niestety efektu „butterfly” nie da się uzyskać na naturalnie kręconych włosach – jedynie za pomocą modelowania na szczotkę lub prostowania. Charakterystyczne dla butterfly hair są warstwy, które dodają włosom lekkości i objętości, unosząc ku górze całą fryzurę. Wywinięte w kierunku „od twarzy” fale, tworzą efekt motylich skrzydeł. Rysy są wyraźnie podkreślone, a krótsze pasma z przodu (typu curtain bangs) okalają buzię. Pod hasztagiem #butterflyhair kryją się setki postów, zdjęć i tutoriali jak zrobić tę popularną obecnie fryzurę.

Butterfly haircut – jak wygląda fryzura i jak ją zrobić?

To kilka warstw podzielonych na sekcje nadaje fryzurze butterfly haircut tak spektakularnej objętości. Pasma są dłuższe od spodu i krótsze od korony. Kaskadowe cięcie sprawia, że włosy są lżejsze, unoszą się od nasady i układają w charakterystyczne dla cieniowania fale.

Cięcie to jednak nie wszystko. Równie ważny jest sposób układania włosów. Uroku tej fryzurze nadają efektowne, wywinięte na zewnątrz końcówki oraz duża objętość u nasady. Taki efekt możesz uzyskać za pomocą modelowania włosów na okrągłą szczotkę, szerokich wałków, termoloków, lokówko-suszarki lub grubej lokówki. Pomocne mogą okazać się kosmetyki do włosów zwiększające ich objętość (pianki, spraye, mgiełki). Kosmyki pozostaną miękkie i elastyczne, a cała fryzura zachowa swoją lekkość.

Ważne, żeby chronić kosmyki przed działaniem wysokiej temperatury, by były w jak najlepszej kondycji na dłużej. Stosuj spraye termoochronne i silikonowe sera na końcówki, które nie tylko zabezpieczą pasma, ale i ułatwią ich stylizację.

Butterfly haircut – komu pasuje?

Cięcie w stylu lat 70. wygląda niesamowicie na długich pasmach z refleksami, które dodają im efektu 3D. Dzięki butterfly haicut nisko- i średnioporowate włosy zyskują ciekawej faktury, dodającej im lekkości i sprężystości. Fryzura dobrze sprawdza się nie tylko na wielkie wyjścia, ale i na co dzień. Jest łatwa do wykonania, jeśli dobrze posługujesz się lokówką czy wałkami do włosów. Długa grzywka, sięgająca brody, optycznie wyszczupla twarz i podkreśla jej rysy.

[klik Nanoil Hair Volume Enhancer]