Body wrapping, czyli co to jest foliowanie ciała

Podobno najlepsze jest to, co proste. Tak samo jest z zabiegami kosmetycznymi. Im mniej składników się używa i im mniej skomplikowana jest kuracja, tym lepszy efekt przyniesie zabieg. Dlatego podczas body wrapping wykorzystuje się zwykłą folię spożywczą i dobry kosmetyk ujędrniający. To wystarczy, aby skóra ciała stała się piękna i zdrowa.

Co to jest body wrapping?

Body wrapping jest zabiegiem kosmetycznym, który polega na naniesieniu na skórę kosmetyku wyszczuplającego i uelastyczniającego, a następnie na owinięciu ciała zwykłą folią spożywczą. W ten sposób krążenie krwi będzie szybsze, pory skóry otworzą się, a cellulit, rozstępy i inne niedoskonałości ciała będą stopniowo usuwane. Po zabiegu skóra stanie się bardziej napięta, dotleniona i ukrwiona. Body wrapping można stosować i na całe ciało, i na poszczególne partie, na których widoczne są mankamenty skóry. Podobno regularne foliowanie ciała przyczynia się do zmniejszenia obwodu brzucha, pośladków i ud.

Jak przeprowadzić body wrapping?

Przygotuj zwykłą folię spożywczą oraz kosmetyki, które zawierają składniki wyszczuplające. Produkty o takich właściwościach równie dobrze możesz przygotować w domu. W tym celu wykorzystaj ekstrakt z alg morskich, kofeinę, żeń-szeń, cynamon, miód lub imbir. Przed zabiegiem wykonaj peeling, dzięki któremu usuniesz martwy naskórek, oczyścisz pory skóry i wygładzisz powierzchnię ciała. Złuszczanie ułatwi także absorpcję składników odżywczych zawartych w preparatach antycellulitowych. Następnie na skórę nałóż przygotowany przez ciebie kosmetyk lub produkt pielęgnacyjny zakupiony w drogerii. Ciało owiń folią spożywczą, załóż ciepły dres i przykryj się kocem. W ten sposób zacznie wydzielać się ciepło, które przyspieszy wchłanianie się kosmetyku. Po około godzinie zdejmij folię, dokładnie spłucz naniesiony wcześniej produkt i zastosuj balsam nawilżający.

Czy body wrapping może stosować każda z nas?

Niestety nie. Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są: żylaki, wysokie ciśnienie, miażdżyca i choroby serca. body wrapping nie powinny robić także kobiety w ciąży, osoby, które miały infekcje skóry i przeszły operacje chirurgiczne. Podczas zabiegu duży dyskomfort mogą odczuwać wszyscy ci, którzy mają bardzo wrażliwą i płytko unaczynioną skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *