3 proste zasady stosowania rozświetlacza

Pewnie ciągle słyszysz, jakim genialnym kosmetykiem jest rozświetlacz: daje efekt młodzieńczej, wypoczętej cery, sprawia, że skóra wygląda promiennie, odwraca uwagę od zmarszczek. Okazuje się, że cały ten efekt znika, jeśli nieumiejętnie stosujesz rozświetlacz. Poznaj 3 proste zasady, dzięki którym twoja buzia będzie już zawsze promienna i pełna blasku.

1. WYBIERZ ROZŚWIETLACZ, KTÓRY NIE MA BROKATU

Najlepszy, naturalny efekt satynowego blasku na skórze dają rozświetlacze, które nie zawierają mocno połyskujących, brokatowych drobinek. Na co dzień zależy ci przecież, żebyś wyglądała naturalnie, a nie jak w karnawale.
Subtelny, kremowy rozświetlacz wygląda bardzo korzystnie i daje efekt wyspanej, wypoczętej i młodzieńczej cery. Odcień dopasuj do swojej skóry – może być taki sam, lub nieco jaśniejszy. Pamiętaj też, by zwrócić uwagę na tonację. Jeśli masz zimną – wybieraj srebrne rozświetlacze, jeśli ciepłą – sięgaj po te ze złotymi, ciepłymi pigmentami. Z kolei jeśli twoja skóra jest poszarzała i bardzo ziemista – wypróbuj rozświetlacze wielokolorowe, które mienią się różnymi barwami.

2. NAKŁADAJ ROZŚWIETLACZ PUNKTOWO

Sekret prawidłowego rozświetlenia twarzy tkwi w umiarze. Wiemy, że pełen blasku makijaż z Instagrama jest piękny na zdjęciu, ale w świetle dnia będzie niestety wyglądał fatalnie. Pamiętaj, że ten kosmetyk rozprowadza się w miejscach, w których na buzię pada światło. Wizażyści stosują go niekiedy wyłącznie na policzkach. Jeśli zależy Ci na odmłodzeniu skóry, możesz nakładać rozświetlacz również w innych miejscach twarzy:

  • Sposób na młodzieńcze spojrzenie: rozświetl skórę tuż pod brwiami i w wewnętrznym kąciku oka.
  • Sposób na promienną buzię – ukośne, subtelne smużki rozświetlacza nałożone tuż nad kośćmi policzkowymi dodają promiennego wyglądu i doskonale odmładzają.
  • Sposób na wyraziste, pełne uroku usta – rozświetl delikatnie skórę tuż nad górną wargą, czyli nad środkiem ust – to tzw. łuk kupidyna. Wówczas kontury ust staną się ładne i wyraziste.

Sposób aplikacji rozświetlacza zależy też od jego konsystencji. Inaczej aplikuje się rozświetlacz w sztyfcie, inaczej w kremie i inaczej sypki lub w kamieniu. Pamiętaj, żeby nie nabierać od razu za dużo kosmetyku, tylko stopniowo dodawać go i intensyfikować blask tak, by buzia wyglądała naturalnie. Kosmetyki w kremie lub sztyfcie należy dokładnie wklepać opuszkami palców i rozetrzeć na buzi, aby wyglądały naturalnie.

3. DOPASUJ JEGO KONSYSTENCJĘ DO CERY I RODZAJU MAKIJAŻU

To czy wybierzesz rozświetlacz w pudrze, kamieniu czy sztyfcie, a może płynny – zależy wyłącznie od ciebie i twoich upodobań. Sprawdź w drogerii, który z nich łatwiej ci się aplikuje, jak każdy wygląda na twojej buzi. Pamiętaj, że makijaż ma być przyjemny i nie powinien zabierać mnóstwa czasu, dlatego jeśli nie masz jeszcze wprawy w konturowaniu ani w stosowaniu rozświetlacza do twarzy – wybierz klasyczny, delikatny rozświetlacz w kamieniu, lub w płynie – taki kosmetyk łatwiej się rozprowadza na skórze i rozciera, więc nie zostawisz sobie plam na policzkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *