Zrób skórze głowy detoks – i zdobądź włosy, o jakich marzysz

Kuracja oczyszczająca to już nie tylko ciało i twarz – takiej pielęgnacji wymaga również skóry głowy. Jeśli chcesz zdrowszych i piękniejszych włosów, rozwiązaniem nie jest kolejny super drogi szampon. Zacznij od detoksu skóry głowy. Nie, nie musisz pić soku z zielonych warzyw, ale potrzebujesz do tego specjalnych, oczyszczających produktów do włosów.

Po co Ci detoks skóry głowy?

Dlaczego w ogóle warto robić detoks skóry głowy? Ponieważ ta partia ciała – podobnie jak inne – także wymaga oczyszczania, aby prawidłowo funkcjonowała. Zdrowe, piękne włosy to przede wszystkim zdrowa skóra głowy. W niej znajdują się cebulki i to jej stan przekłada się na kondycję włosów. W ciągu dnia gromadzą sie na niej toksyny, sebum i resztki kosmetyków, które nie wpływają korzystnie na wzrost i kondycję włosów. Suchy szampon, pianki, roztwór wody morskiej do stylizacji, silikony w lakierach – to wszystko osiada na naszych włosach wraz z kurzem, potem i zanieczyszczeniami. Wszystko to może osiąść jako film na skórze głowy i utrudnić skórze oddychanie – w wyniku czego skóra głowy będzie swędząca i podrażniona, a w końcu włosy staną się mniej zdrowe, osłabione, nie chcą rosnąć i wypadają w nadmiarze.

Detoks skóry głowy – jak to zrobić?

1. Ogranicz produkty do stylizacji

Jeśli chcemy poprawić równowagę na skórze głowy, należy najpierw ograniczyć ilość produktów do stylizacji i na nie stosować przez cały tydzień kosmetyków z silikonami, wysuszającymi alkoholami, oraz talkiem (np. suchego szamponu). Ponieważ regularne mycie włosów niekoniecznie jest w stanie “pokonać” nagromadzone resztki produktów i brudu, konieczne jest dokładne czyszczenie.

2. Detoks pod prysznicem – peeling skóry głowy

Cotygodniowy peeling skóry głowy może, oprócz pobudzenia krążenia, rozpuścić brud i resztki produktów oraz odżywić cebulki włosów. Zwykły szampon można zastąpić wariantem detoksykującym, który rozpuszcza i usuwa zanieczyszczenia, które osłabiają prawidłowe funkcjonowanie skóry, a tym samym wzrost włosów. Raz lub dwa razy w miesiącu możesz pielęgnować skórę głowy detoksykującą kuracją na włosy. Większość z nich zawiera glinkę, która oczyszcza i ma działać uspokajająco i przeciwzapalnie na podrażnioną skórę głowy.

3. Detoks po prysznicu – ampułki

Jeśli w Twoim domu lub miejscu pracy jest klimatyzacja, wiedz, że nie wpływa ona korzystnie na skórę. Może zmienić pH skóry, czyniąc ją bardziej podatną na rozwój grzybów i podrażnienia. Dlatego warto ją dodatkowo wzmacniać i zabezpieczać. Po prysznicu warto nasmarować skórę głowy ampułką lub serum o zrównoważonym pH. Można również wkroplić serum, które zadziała oczyszczająco i aktywuje tworzenie nowych komórek. To sprawia, że cebulki włosów są bardziej efektywne, a skóra głowy jest na dobrej drodze do optymalnej równowagi. Takie serum często zawiera węgiel drzewny, który niemal magnetycznie przyciąga brud i nadmiar sebum, które nieusunięte może zatykać pory skóry głowy.

4. Dobra szczotka – codzienny detoks skóry głowy

Jeśli Twoja skóra głowy jest bardzo wrażliwa, coś tak prostego, jak dobra szczotka do włosów, również może mieć duże znaczenie. Codziennie dokładnie czesz włosy tak, by delikatnie masować również skórę głowy, a tym samym zwiększyć krążenie krwi i wyczesać sebum i brud z włosów.