Podpowiadamy, jaką szczoteczkę do tuszu wybrać

Silikonowe, okrągłe, wyprofilowane… Jest mnóstwo rodzajów szczoteczek od tuszy do rzęs, jednak nie każda działa tak samo. Czym się różnią i którą wybrać? Podpowiadamy!

➜ Klasyczna: najczęściej wybierana i uwielbiana przez kobiety – klasyczna szczoteczka do rzęs w formie spiralki z miękkiego włosia pozwala pogrubić i zagęścić brwi. Jednorazowo nakłada sporą ilość produktu, dlatego należy ostrożnie nią operować. Klasyczna szczoteczka może okazać się mało precyzyjna, jeśli chodzi o rozdzielenie rzęs.

➜ Silikonowa: silikonowe szczoteczki zastąpiły te z włosia i szybko pobiły serca kobiet. Umożliwiły dotarcie do tych rzęs, z którymi nie dawała sobie rady zwykła szczoteczka. Perfekcyjnie radzą sobie z rozdzielaniem rzęs. Wydłuża i jednocześnie zwiększają objętość. Tusz można nakładać warstwowo. Łatwiej uniknąć grudek i sklejonych włosków.

➜ Okrągła: mała szczoteczka w kształcie kulki pozwala na dotarcie do każdej, nawet najkrótszej rzęsy. Dzięki niewielkim rozmiarom dokładnie pokrywa tuszem i zapobiega sklejaniu się rzęs. Idealnie podkręca i wydłuża rzęsy. Nadaje się do prostych, gęstych rzęs. Wybierz okrągłą szczoteczkę do rzęs, gdy chcesz uzyskać bardzo naturalny efekt – bez grudek i ‘pajęczych nóżek’.

➜ Wyprofilowana: wygięta szczoteczka w kształcie grzebyka pomaga precyzyjnie rozczesać rzęsy już za jednym pociągnięciu tuszu.

➜ Mikroszczoteczka: na bardzo krótkich rzęsach zwykłe szczoteczki do rzęs mogą się nie sprawdzić. Będą brudzić powieki i niedokładnie pokrywać rzęsy tuszem. W takim wypadku najlepiej sięgnąć po mikroszczoteczkę, która jest bardzo wąska i precyzyjna. Dokładnie wytuszujesz nawet bardzo króciutkie i rzadkie rzęsy, bez grudek i przerysowanego efektu. Mikroszczoteczka idealnie sprawdzi się również do dolnych rzęs.

➜ Stożkowa: świetna do wydłużania rzęs w zewnętrznych kącikach. Sprawdzi się przy makijażu typu ‘cat eye’ albo modnych ‘foxy eyes’. Pozwala uzyskać naturalnie wyglądający wachlarz rzęs o różnej długości – dłuższe w zewnętrznych kącikach i krótsze po środku.

➜ Oversize: duża i puchata szczoteczka to gratka dla posiadaczek długich rzęs. W kilku ruchach pozwala uzyskać efekt jak po użyciu zalotki. Ładnie otwiera oko i dodaje lekko rockowego look’u. Nakłada dużo produktu, więc łatwo można przesadzić z jego ilością i posklejać włoski. Duża szczoteczka mogą nie sprawdzić się w przypadku prostych, rzadkich rzęs i małych oczu, gdy ważna jest dokładność.

[sprawdź Mascara Lashcode]