Masaż to jeden z najprzyjemniejszych zabiegów wpływających nie tylko na ciało, lecz także na psychikę. Ciekawą odmianą tradycyjnego zabiegu jest masaż kamieniami wulkanicznymi. Niesamowicie odpręża po ciężkim dniu pracy i leczy wszelkie dolegliwości związane z narządem ruchu, pomaga nawet w walce z trądzikiem.
Kamienie w masażu ciała
W masażu ciała kamieniami wulkanicznymi używa się czarnego bazaltu lub białego marmuru. Pierwszy rodzaj stosuje się w masażu rozgrzewającym, drugi – podczas masażu chłodzącego. Kamienie wulkaniczne mają obły kształt i są wydobywane z dna oceanów w rejonie aktywnym sejsmicznie. Z wyborem kamieni do masażu wiąże się przepływ życiowej energii. Jest on wyznaczony przed dwa główne szlaki energetyczne: meridiany (jest ich po sześć w kończynach dolnych i górnych) oraz kolateraly (znajdują się pomiędzy meridianami a narządami wewnętrznymi).
Czy możesz iść na masaż kamieniami wulkanicznymi?
Masaż kamieniami wulkanicznymi zaleca się w przypadku:
- rekonwalescencji po długiej chorobie, stanach urazowych, chorobach reumatycznych,
- nerwic, schorzeń neurologicznych,
- trądziku, otyłości, zaparć.
Niestety nie wszyscy mogą poddać się zabiegowi. Z masażu kamieniami wulkanicznymi powinno się zrezygnować w przypadku:
- ciąży, menstruacji,
- chorób nowotworowych, wad serca, zapalenia żył,
- łamliwości kości,
- gorączki i ostrych stanów zapalnych,
- owrzodzeń i krwotoków.
Jak wygląda masaż kamieniami wulkanicznymi?
Kamienie wulkaniczne są podgrzewane lub schładzane, a następnie układane w miejscu przecięcia szlaków energetycznych i dłoniach pacjenta. Skórę natomiast masuje się z zastosowaniem olejków eterycznych. Potem masażysta przesuwa kamienie po meridianach od stóp w kierunku ramion. Temperatura kamieni nie powinna być ani za niska, ani za wysoka. Podczas zabiegu nie może bowiem dojść do poparzeń i odmrożeń. Masaż powinno przeprowadzać się pod koniec dnia, po zakończonej pracy oraz bezpośrednio przed kąpielą i snem.
Dodaj komentarz