Karboksyterapia – hit kosmetologii medycznej, którego efekty cię zaskoczą!

Leczenie dwutlenkiem węgla to nowatorski zabieg, który pomaga zlikwidować cellulit, rozstępy, cienie pod oczami, a nawet problem zimnych dłoni lub stóp. Karboksyterapia skóry głowy zapobiega natomiast wypadaniu włosów. Sprawdź, jak to działa!

Każde kolejne osiągnięcia medycyny estetycznej pozwalają zrobić krok wprzód na drodze do idealnej sylwetki, młodej skóry, pięknych włosów. Dziś da się już cofnąć czas, dzięki dziesiątkom zabiegów odmładzających, regenerujących i upiększających. Kobiety coraz chętniej korzystają z dobrodziejstw kosmetologii, takich jak zdobywająca coraz większą popularność karboksyterapia.

Karboksyterapia

Co to takiego? Czasami nazywa się ją terapią „cudownym gazem”, ponieważ wykorzystuje dwutlenek węgla. Ten gaz produkowany jest przez nasz organizm i wydychany przez nasze płuca, co oznacza, że nie jest dla nas szkodliwy. Karboksyterapia to zabieg, który dowodzi, że dwutlenek węgla może mieć działanie lecznicze, jeśli tylko zaaplikujemy go w odpowiedni sposób.

Mezoterapia igłowa dwutlenkiem węgla zdecydowanie najczęściej stosowana jest do rozwiązywania problemów ze skórą. Nie jest to nowość, ponieważ już w latach 30. XX wieku wstrzykiwało dwutlenek węgla pacjentom z niewydolnością żylną. Kardiolodzy odkryli wówczas, jak dobrze pobudza on krążenie. Dziś karboksyterapia pozwala usuwać niedoskonałości skóry, leczyć i poprawiać jej wygląd w niemal nieinwazyjny sposób.

Karboksyterapia czy mezoterapia?

Karboksyterapia to kontrolowana aplikacja medycznego dwutlenku węgla w skórę wybranych partii ciała. W praktyce wygląda tak samo, jak mezoterapia igłowa. Tylko zamiast odżywczego serum lub osocza bogatopłytkowego (ostatnio bardzo popularnego) pod skórę wstrzykuje się dwutlenek węgla. To rodzaj mezoterapii, więc nie ma żadnego wyboru.

Jak wygląda zabieg dwutlenkiem węgla?

Zabieg wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia z cienką igłą, które reguluje temperaturę, ilość oraz siłę przepływu dwutlenku węgla. Gaz równomiernie rozchodzi się w naszej skórze, pobudzając krążenie, dotleniając komórki, stymulując procesy regeneracyjne i poprawiając odżywienie. Co ciekawe, karboksyterapia wywołuje także kontrolowany stan zapalny, który jest skórze bardzo potrzebny. Mezoterapii dwutlenkiem węgla może towarzyszyć delikatny, miejscowy ból i uczucie „rozpychania skóry” – to efekt rozchodzenia się gazu w tkankach.

Wskazania do karboksyterapii

  • Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej, cellulit.
  • Rozstępy i różnego rodzaju blizny.
  • Trudne do zlikwidowania cienie i worki pod oczami.
  • Starzenie się skóry, zmarszczki, utrata elastyczności.
  • Nadmierne wypadanie włosów, łysienie.
  • Problemy skórne np. łuszczyca.

Karboksyterapia – efekty na skórze

Dwutlenek węgla pobudza krążenie krwi w skórze i działa jak aktywator procesów odnowy komórkowej. Skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona, bo wraz z szybciej krążącą krwią do komórek dostarczane jest o wiele więcej cennych witamin, minerałów i innych składników odżywczych. Wzmaga się produkcja kolagenu i elastyny, czyli dwóch białek odpowiadających za elastyczność skóry. W rezultacie skóra jest odmłodzona, bardziej sprężysta, gładsza i ujędrniona. Zmniejszają się zmarszczki i przebarwienia, skóra zyskuje jednolity kolor. Dwutlenek węgla pomaga również rozbić podskórną tkankę tłuszczową, dlatego eliminuje cellulit i wspomaga odchudzanie. Karboksyterapia jest w stanie zredukować rozstępy aż o 97%, natomiast w 90% rozprawia się z cieniami i opuchlizną pod oczami. Zaaplikowany pod skórę dwutlenek węgla przyspiesza tworzenie się sieci nowych naczyń krwionośnych, co pozwala zlikwidować cienie.

Karboksyterapia – efekty na włosach

Zabiegi z dwutlenkiem węgla wykorzystywane są również w profesjonalnych gabinetach trychologicznych. Karboksyterapia pozwala na zwalczenie problemów takich jak łuszczyca, łysienie plackowate i inne. Pobudzenie krążenia krwi w skórze głowy i produkcji nowych komórek sprawia, że mieszki włosowe są o wiele lepiej odżywione i dotlenione. Dzięki temu wzmacniają się cebulki, włosy przestają wypadać w nadmiarze i pobudzony zostaje wzrost nowych włosów. W efekcie już po jednym zabiegu dwutlenkiem węgla włosy stają się mocniejsze, gęstsze i pełne witalności, a skóra głowy przestaje być problematyczna.

Dwutlenek węgla nie dla każdego

Szybkość i rewelacyjne działanie karboksyterapii sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zabiegi dwutlenkiem węgla. Niestety nie wszyscy mogą z niego skorzystać. Jakie są przeciwwskazania do karboksyterapii?

  • Infekcje wirusowe i bakteryjne.
  • Choroby nowotworowe.
  • Ciąża i okres karmienia piersią.
  • Ciężka niewydolność narządów.
  • Antybiotykoterapia.
  • Problemy z ciśnieniem krwi.
  • Opryszczka, trądzik, infekcje skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *