Jaki cień do powiek pasuje do Twojego koloru oczu? Podpowiadamy!

Dziś skupiamy się na Twoich pięknych oczach. Jak znaleźć idealny cień do powiek? Podpowiemy Ci, które pasują do Twojego koloru oczu!

Wybór cieni na podstawie koła barw

To najszybszy sposób na określenie tego, jaki kolor cienia do powiek powinnaś stosować. Koło barw jest wykorzystywane przez wizażystów, malarzy, projektantów wnętrz. Można je bez problemu znaleźć w sieci.
Aby określić, który cień do powiek jest dla Ciebie najlepszy, zacznij od znalezienia koloru najbliższego Twojemu kolorowi oczu na kole kolorów. Gdy już go znajdziesz, przejdź na przeciwną stronę koła, aby znaleźć kolor, który tworzy największy kontrast z kolorem oczu, a tym samym bardziej je podkreśla.

Jaki cień do powiek pasuje do Twojego koloru oczu?

Jaki cień do niebieskich oczu?

Kolorem dopełniającym niebieski jest pomarańczowy. Niebieskie oczy będą ładnie podkreślone kolorami z dużą ilością pomarańczy, żółci i czerwieni. Możesz też na przykład postawić na ciepłe odcienie brązu, złota, ceglane cienie do powiek. Złote cienie można łączyć np. z brązem lub kolorem ciepłej opalenizny.
Cień pudrowe cienie można stosować na wiele sposobów, by uzyskać mocniejszy lub delikatniejszy efekt. Możesz nałożyć je bezpośrednio na powiekę lub zmoczyć odrobinę pędzel, aby cień do powiek stał się wyraźniejszy po nałożeniu.

Jaki cień do zielonych oczu?

Zielone oczy są mieszanką żółtego i niebieskiego i mają wiele wspólnego z brązowymi i niebieskimi oczami. Aby jak najlepiej podkreślić zielone oczy, należy używać kolorów o ciepłych odcieniach. Na przykład fioletu z dużą ilością czerwieni, brązów i brzoskwini.
Ciemnofioletowy odcień jest idealny dla zielonych oczu, ponieważ zawiera dużo czerwieni. Pomarańczowe tony również bardzo dobrze podkreślą kolor Twoich oczu.
Jeśli chcesz uzyskać intensywniejszy, profesjonalny efekt w makijażu, podczas nakładania cieni do powiek nałóż odrobinę na dolną krawędź oka i rozblenduj go delikatnie w kierunku środka. Na co dzień, zamiast używać ciemniejszych cieni, sięgnij po złoto i subtelne brązy, które wydobędą złote iskierki z Twoich tęczówek.

Jaki cień do brązowych oczu?

Brązowe oczy mają w sobie dużo żółtego, a kolorem uzupełniającym żółty jest fioletowy. Brąz jest kolorem ciepłym, a aby stworzyć jak największy kontrast i podkreślić kolor oczu, należy wybrać kolory zimne, takie jak fiolet, niebieski, jasny róż i oliwkowa zieleń. Warto pamiętać, że złoto pasuje również do brązowych oczu.
Jeśli chcesz połączyć kilka odcieni, możesz na przykład nałożyć jasnoniebieski cień na całą powiekę, a następnie ciemniejszy niebieski w zewnętrznym kąciku. Możesz również użyć rozświetlenia w wewnętrznym kąciku oka, aby uzyskać bardziej wypoczęty, świeży i rozświetlony look. Do brązowych oczu pasuje też świetnie niebieski eyeliner.