Czy włosy mogą być w 100% zdrowe? I jak to rozpoznać? Jeżeli chcesz sprawdzić, czy twoje włosy są zdrowe, to poznaj najbardziej charakterystyczne cechy. Dzięki temu będziesz mogła określić, czy twoja fryzura potrzebuje kosmetycznej pomocy.
Po czym poznać zdrowe włosy?
Zdrowe włosy możesz rozpoznać po tym, że są gęste, grube, błyszczące i mają intensywny kolor. Ale pamiętajcie, że o kondycji włosów nie decyduje ich grubość lub gęstość. Co więcej zdrowe włosy mogą się puszyć, podkręcać i być uszkodzone na długościach.
Zdrowe włosy – cechy charakterystyczne
- Zdrowe końcówki włosów lub brak rozdwojonych końców
Nie ma takich włosów, które w 100% mają zdrowe końce. Nawet lśniące i gładkie włosy mogą mieć rozdwojone pasemka. Z drugiej strony włosy kręcone i matowe nie muszą być zniszczone w taki sam sposób. Należy też pamiętać, że włosy każdego z nas niszczą się w różnym tempie i są w różnym stopniu podatne na uszkodzenia. - Blask
Zdrowe włosy naturalnie się błyszczą, bo mają zdolność do odbijania światła. Włosy niefarbowane naturalnie i delikatnie odbijają światło, natomiast pasemka po koloryzacji intensywnie się błyszczą, ale tylko przez pierwszych kilka dni po zabiegu i wiąże się to z użyciem farby. Włosy rozjaśniane są matowe w przeciwieństwie do włosów niskoporowatych, które mają intensywny blask nawet w świetle dziennym. - Zdrowa skóra głowy
Jeżeli skóra głowy jest zdrowa, to włosy również. Brak łupieżu, swędzenia, nadmiaru sebum gwarantuje to, że pasemka będą zdrowe i ładne. Określając kondycję włosów, należy brać pod uwagę nie tylko ich długości, lecz także wygląd skóry głowy i odchodzących od niej pasemek.
Czy twoje włosy są zdrowe?
Bardzo trudno jest znaleźć osobę, która w 100% ma zdrowe włosy. Jest to spowodowane chociażby tym, że pasemka poddajemy ciągle pewnym uszkodzeniom spowodowanym nawet codziennymi czynnościami: czesaniem, spaniem, zakładaniem ubrań. Pamiętaj też, że to nie wygląd decyduje o zdrowiu włosów, lecz to, jak o nie dbasz: czy dostarczasz im odpowiednich składników, pielęgnujesz właściwymi kosmetykami, nie narażasz na uszkodzenia i nie poddajesz zbyt często obciążającym zabiegom chemicznym i termicznym.
Dodaj komentarz