Nie masz czasu na wielogodzinne olejowanie włosów? Standardowe metody aplikowania olejów na włosy możesz dopasować do siebie. Poznaj sposoby na szybkie olejowanie włosów, które wykonasz nawet wtedy, gdy brakuje ci wolnej chwili.
Najczęstszym problemem w pielęgnacji włosów jest… brak czasu. Nałożenie maski, zrobienie peelingu skóry głowy albo naolejowanie włosów – to wszystko wymaga czasu, którego nam często brakuje.
I kiedy nachodzą nas myśli, że lepiej zamienić olejowanie włosów na coś szybszego np. odżywkę w sprayu, warto przypomnieć sobie, ile dobrego kryje się w naturalnych olejkach i jak działają one na włosy.
Właściwości olejków
Naturalne olejki to skarbnica składników odżywczych takich jak witaminy, minerały, sterole roślinne oraz niezbędne kwasy tłuszczowe, które wzmacniają naszą naturalną barierę hydrolipidową. Zawierają wszystko to, czego mogą potrzebować nasze włosy oraz skóra głowy.
To dlatego regularne stosowanie olejków to świetny sposób na poprawienie kondycji włosów, a dzięki temu także ich wyglądu. W naturalny sposób, bardzo łatwo i przede wszystkim trwale.
Po co olejować włosy?
Warto pamiętać, że regularne (co 2-3 dni) olejowanie włosów:
- zapobiega utracie nawilżenia;
- chroni włosy przed słońcem, temperaturą, toksynami;
- nadaje włosom miękkość i wygładza;
- odżywia, wzmacnia, wspiera regenerację;
- hamuje nadmierne wypadanie włosów;
- ułatwia rozczesywanie oraz stylizację;
- zapewnia włosom młodość i witalność.
Metody olejowania włosów
Jeśli chcemy zadbać o włosy za pomocą olejków, mamy do wyboru kilka możliwości. Najpopularniejsze metody olejowania włosów w domu, które może wykonać każda z nas, to:
- olejowanie włosów na sucho – przed tym zabiegiem warto umyć włosy, pozostawić do wyschnięcia, następnie nałożyć wybrany olej lub mieszankę olejków, a po pół godziny lub godzinie zmyć olejki z głowy;
- olejowanie włosów na mokro – włosy trzeba umyć, osuszyć delikatnie ręcznikiem, następnie pokryć ulubionym olejem lub olejową mieszankę, a następnie po około godzinie umyć ponownie;
- olejowanie włosów w misce – najpierw trzeba przygotować odpowiednią mieszankę ciepłej wody z olejkami (po kilka kropli ulubionych olejków wystarczy), a następnie moczyć w niej włosy przed kilkanaście minut;
- olejowanie włosów na ciepło – to metoda olejowania, która wymaga najwięcej czasu, ponieważ olejki nakłada się tak, jak przy olejowaniu na mokro, z tym że wcześniej należy je delikatnie podgrzać, a na włosach zabezpieczyć ciepłym ręcznikiem.
Patrząc na powyższe instrukcje, nie dziwne, że czasami trudno znaleźć czas na pielęgnację włosóœ olejami… Ale czy wiesz, że są proste sposoby na olejowanie włosów?
Szybkie olejowanie włosów – triki
Co możesz zrobić, żeby olejowanie włosów nie było tak czasochłonne?
- Przed nałożeniem olejku na włosy, wcale nie musisz ich myć. Możesz po prostu je rozczesać i nałożyć olej, ograniczając ilość myć tylko do jednego, koniecznego do zmycia produktu z włosów.
- Dobrym rozwiązaniem jest także olejowanie włosów pod prysznicem. Po wejściu pod prysznic należy zwilżyć włosy, następnie wetrzeć w niej olej i dać mu działać, podczas gdy my zajmiemy się myciem – to dwie pieczenie upieczone na jednym ogniu.
- Szybka metoda olejowania włosów to również stosowanie olejków w formie mgiełki. Wystarczy przygotować mieszankę wody lub ulubionego hydrolatu z naturalnymi olejkami. Przelana do butelki z atomizerem pozwala łatwo i szybko nanieść niewielką ilość olejku na włosy przed myciem, po umyciu, a nawet w trakcie dnia.
- Zamiast myć włosy przed olejowaniem, można je tylko zmoczyć. Wilgoć wspomaga wchłanianie olejów i sprawia, że ich działanie jest silniejsze. Wystarczy delikatnie je zmoczyć albo spryskać wodą termalną w sprayu.
- Osoby, które myją włosy nad ranem, mogą wypróbować olejowanie na noc. Polega to na tym, że olejki nakłada się na włosy wieczorem, przed snem, podczas ich rozczesywania. Można zapleść je w warkocz albo wysoki kok i iść spać. Wtedy rano nie musimy poświęcać dużo czasu na pielęgnacji, wystarczy umyć włosy i ułożyć tak, jak robimy to zawsze.
Dodaj komentarz