Sól morska, himalajska i Epsom słyną ze swoich kosmetycznych właściwości. Nie tylko oczyszczają skórę, lecz także łagodzą podrażnienia. Sól jest łatwo dostępna, dlatego domowy peeling solny stanowi szybką i tanią, a przy tym skuteczną alternatywę. Jak przygotować peeling solny i jak on działa?
Sól – właściwości
Sól morska, sól Epsom i siarczan magnezu są powszechnie stosowane w kosmetyce, ponieważ zawierają minerały, które mają zbawienny wpływ na skórę:
- Sól Epsom jest bogata w magnez o właściwościach zmniejszających stan zapalny skóry i w siarczany, które wypłukują toksyny.
- Sól morska powstaje z odparowania wody morskiej i słynie ze swojego prozdrowotnego działania. Wykorzystuje się ją do kąpieli oczyszczających i łagodzących skórę. Sól ma właściwości antyseptyczne i antybakteryjne. Jej regularne stosowanie może zmniejszyć stan zapalny skóry oraz zniwelować ból i swędzenie związane z bakteryjną chorobą skóry. Sól morska zmieszana z oliwą z oliwek, olejem z migdałów lub olejkiem różanym może znacznie odświeżyć skórę.
Jak działa peeling solny?
Peeling solny ma o wiele lepszy wpływ na skórę niż sama sól, ponieważ przy jego stosowaniu wykorzystuje się nie tylko właściwości soli, lecz także ścierne działanie peelingu. Peeling oczyszcza skórę, poprawia krążenie i pomaga odblokować pory. Delikatne pocieranie skóry solą okrężnymi ruchami ułatwia pozbycie się martwych komórek. Z kolei gdy skóra nie jest poddawana regularnemu złuszczaniu, martwe komórki odkładają się i w konsekwencji tworzą twardą powłokę. Natychmiastowym efektem peelingu jest gładka, miękka i zaróżowiona skóra. Pomyśl o tym zwłaszcza wtedy, gdy zauważysz wrastanie włosów, twardnienie skóry lub nieustającą gęsią skórkę.
Peeling solny – efekty
Peeling solny usuwa martwe komórki i w efekcie wygładza skórę, wspomaga regenerację naskórka oraz pobudza krążenie. Ponadto regularne złuszczanie skóry stymuluje produkcję nowych komórek. Dodatkowym atutem peelingu solnego jest fakt, że niweluje przebarwienia i wyrównuje koloryt skóry, która staje się gładka i jędrna.
Dodaj komentarz