Wałeczki żadowe to jedno z ciekawszych akcesoriów, które wykorzystuje się w japońskim liftingu twarzy. Wykonuje się je z jadeitu lub nefrytu, czyli twardych i chłodnych minerałów cenionych m.in. w kulturze japońskiej ze względu na korzystny wpływ na skórę.
Kobiety pokochały żadowe wałeczki, które zdobywają coraz większą popularność jako konkurencja dla tradycyjnych derma rollerów. Oba produkty nie różnią się kształtem i sposobem użycia, ale są stworzone z zupełnie innych materiałów. Dowiedz się więcej o tym produkcie.
Japoński lifting
Wałeczki żadowe wykorzystuje się pod koniec zabiegu japońskiego liftingu. W pierwszym z trzech etapów skóra pobudzana jest delikatnymi ruchami głaszczącymi, w kolejnym przechodzi się do ruchów shiatsu, czyli ucisków palcami. Na sam koniec stosuje się wałeczki żadowe wykonane z wykorzystywanych na wschodzie kamieni – jadeitu lub nefrytu.
Wałeczki żadowe
Czym jest wałeczek żadowy in. jadeitowy/nefrytowy? Pod tą niewiele mówiącą nazwą kryje się masażer do twarzy. W tym przypadku część masująca umieszczona na uchwycie z wygodną rączką wykonana jest jednak z żadów – kamieni uznanych w Azji za symboliczne nośniki młodości. Żadami są m.in. nefryt oraz jadeit, które najczęściej stosuje się do produkcji masażerów.
Wałeczki żadowe – jak działają?
Z pomocą wałeczka żadowego wykonamy odmładzający masaż twarzy. Regularne stosowanie jadeitowego lub nefrytowego masażera może przynieść zaskakujące efekty. Kobiety kochają ten roller, ponieważ poprawia mikrokrążenie skórne oraz usprawnia drenaż limfy, a także przyjemnie ochładza, dzięki czemu:
- znikają worki i cienie pod oczami,
- zmarszczki i bruzdy zostają spłycone,
- chłód pozwala zwęzić pory,
- skóra jest zrelaksowana i pełna blasku,
- wyrównuje się koloryt cery,
- odprężamy się, relaksujemy i uspokajamy.
Wałeczki żadowe – jak używać?
Każdy wałeczek jest perfekcyjnie wyprofilowany, dzięki czemu dobrze trzyma się w dłoni i świetnie przylega do każdego fragmentu twarzy. Jadeitowy roller jest prosty w użyciu – wystarczy przyłożyć go do skóry i przesuwać nim do zewnątrz. Kierunek masażu: od nosa d ucha, na brodzie w dół, na czole w górę i na boki. Wałeczek żadowy nadaje się także do liftingującego masażu szyi.
Dodaj komentarz