Jest wiele sposobów na nadmierną potliwość. Można jej zapobiegać poprzez częstszą higienę, regularne stosowanie antyperspirantów i blokerów potu czy zmianę diety. Gdy te metody nie przynoszą efektu, warto rozważyć leczenie farmakologiczne i zabiegi chirurgiczne. Z myślą o tych, którzy bezskutecznie walczą z nadmierną potliwością, powstały żele pod prysznic zapobiegające poceniu. Żele pod prysznic zapobiegające poceniu: skład, właściwości i sposób użycia.
Żele pod prysznic zapobiegające poceniu – skład i właściwości
Żele pod prysznic zapobiegające poceniu nie tylko skutecznie oczyszczają i pielęgnują skórę, lecz także zmniejszają aktywność gruczołów potowych, a w dalszej perspektywie eliminują wydzielanie potu na całej powierzchni ciała. Zawarte w nich jony cynku działają antybakteryjnie i zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu potu. Żele pod prysznic zapobiegające poceniu zapewniają długotrwałe uczucie świeżości oraz pozostawiają skórę miękką i aksamitną w dotyku. Są przeznaczone do codziennego stosowania. Mogą mieć gęstą żelową konsystencję oraz neutralny zapach właściwy lekom i paralekom.
Żele pod prysznic zapobiegające poceniu – sposób użycia
Żele pod prysznic zapobiegające poceniu są przeznaczone do użytku zewnętrznego. Nakłada się je na wilgotne ciało i masuje okrężnymi ruchami aż do momentu powstania piany. Należy je pozostawić na skórze na parę minut i dokładnie spłukać. Stosowanie tego typu preparatów na podrażnioną lub uszkodzoną skórę może skutkować pogłębieniem ran. Żele pod prysznic zapobiegające poceniu powinny być stosowane wyłącznie przez osoby dorosłe.
Żele pod prysznic zapobiegające poceniu – przeciwwskazania do użycia
Żele pod prysznic zapobiegające poceniu nie powinny być używane w przypadku uczulenia na którykolwiek z ich składników. Jeżeli ich stosowanie poskutkuje pieczeniem skóry, jej świądem lub rumieniem, należy niezwłocznie je odstawić. Po ustąpieniu objawów można ponownie sięgnąć po żele pod prysznic zapobiegające poceniu.
Dodaj komentarz