Sól fizjologiczna w kosmetykach: zastosowanie i właściwości

Czy sól fizjologiczna kojarzy ci się z pielęgnacją skóry czy z pierwszą pomocą i leczeniem? Okazuje się, że ten produkt świetnie sprawdzi się wtedy, gdy dbasz o cerę. I to niezależnie od tego, czy będziesz używała jej w domu, czy poddasz się zabiegowi w gabinecie kosmetycznym. Sprawdź, jakie zastosowanie i właściwości ma sól fizjologiczna.

Zastosowanie soli fizjologicznym

W medycynie stosowana jest jako kroplówka nawadniająca, bo uzupełnia niedobór elektrolitów. Używa się jej do przemywania, bo jest obojętna na tkanki. Fizjologiczny roztwór soli wykorzystuje się do rozcieńczania leków podawanych dożylnie lub podskórnie. Preparat ten stosuje się do walki z wysuszeniem błon śluzowych nosa, w przypadku uciążliwego kaszlu i do inhalacji.

Sól fizjologiczna – domowe zastosowanie

Fizjologiczny roztwór soli może być wykorzystany do tworzenia kosmetyków domowych. Można łączyć go z innymi produktami do pielęgnacji, np. z rumiankiem jako okłady do łagodzenia zmian skórnych i podrażnień. Sól fizjologiczną można też stosować jako składnik maseczek. Jeżeli dodasz do niej sodę oczyszczoną, to wypielęgnujesz skórę tłustą, trądzikową i z zaskórnikami. Takiej maski można używać raz w tygodniu.

Sól fizjologiczna – zastosowanie w kosmetologii

Stosuje się ją w oksybrazji, czyli w peelingu z użyciem wody i tlenu. Zabieg ten mocno i bezboleśnie złuszcza naskórek i w przeciwieństwie do mikrodermabrazji i kwasów chemicznych nie powoduje podrażnień. Efekty? Skóra jest wygładzona, ujędrniona, rozjaśniona i oczyszczona. Niektórzy używają soli fizjologicznej do demakijażu zamiast płynu micelarnego, ale niestety nie usunie kosmetyków wodoodpornych.

Maska z soli fizjologicznej i sody oczyszczonej DIY

Wystarczy, że ampułkę soli fizjologicznej wymieszasz z łyżką sody oczyszczonej w taki sposób, żeby powstała papka. Zaaplikuj ją na skórę na 10 lub 15 minut. Po upływie tego czasu zmyj ją delikatnie, bo soda ma właściwości ścierne i może podrażnić cerę. Jakie efekty zapewni ci maska z soli fizjologicznej i sody oczyszczonej? Kosmetyk oczyszcza, wygładza i łagodzi zmiany skórne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *