Problem z cieniami pod oczami? Rozwiąż go na trzy sposoby

Cienie pod oczami to zmora kobiet przepracowanych i przemęczonych. Walka z nimi nie należy do najłatwiejszych, choć trzeba wiedzieć, że istnieją skuteczne sposoby na cienie pod oczami. Opuchlizny można pozbyć się w prosty sposób. Poznaj te tricki!

Jesteś przemęczona? Nic dziwnego, że każdego ranka budzisz się z podkrążonymi oczami. Chętnie odpoczęłabyś, ale pracy i obowiązków domowych nie da się tak po prosu odłożyć na bok. Źródło tego problemu leży nie tylko w przemęczeniu.

Przyczyny powstawania cieni pod oczami są różne:

  • suchość i starzenie się skóry;
  • uwarunkowania zapisane genetycznie;
  • regularne noszenie okularów korekcyjnych;
  • stres i wewnętrzne napięcie;
  • zbyt krótki czas na sen;
  • długie godziny pracy przed komputerem;
  • nadmiar kawy, alkoholu, papierosów;
  • niezdrowa i uboga dieta;
  • alergie, zmiany hormonalne i inne choroby.

W miarę możliwości zadbaj o to, aby wyeliminować źródło problemu. Śpij nieco dłużej, odpoczywaj w trakcie pracy przed komputerem, zamień okulary korekcyjne na soczewki i wzbogać dietę o warzywa. Jak usunąć cienie pod oczami w inny sposób? Da się to zrobić.

Sposób 1 – olejek migdałowy

Oleje roślinne, szczególnie ten ze słodkich migdałów, to bogactwo witaminy E, czyli naturalnego przeciwutleniacza. Działa nawilżająco, wzmacnia cienkie ściany naskórka i uelastycznia skórę. Wystarczy wmasować olej migdałowy w skórę pod oczami, pozostawić na noc i zmyć dopiero kolejnego dnia rano (najlepiej zimną wodą).

Sposób 2 – woda różana

Dużą popularnością wśród kobiet, które mają problem z cieniami pod oczami, cieszy się naturalna woda różana. Ma właściwości odmładzające i niweluje przebarwienia skóry. Do tego działa kojąca, a przez to świetnie zmniejsza objawy zmęczenia skóry. Wystarczy położyć na zamknięte oczy wacik nasączony wodą różaną i pozostawić go na 10-15 minut.

Sposób 3 – surowy ziemniak

Sok z surowego ziemniaka uznaje się za napój młodości, bo zawiera kompleks kilkunastu witamin (A, C, E, PP, H, B1, B2, B3, B9 i B12), aminokwasów i minerałów (m.in. żelazo, sód, magnez, fosfor, brom, krzem, kobalt). Naturalne składniki z ziemniaka to najlepszy sposób na cienie pod oczami. Rozjaśniają i minimalizują opuchliznę w kilka chwil.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *