Prawda i fałsz, czyli komu i w co wierzyć podczas pielęgnacji skóry

W sieci możesz natknąć się na mnóstwo opinii na temat pielęgnacji skóry i stosowania kosmetyków. Czy na pewno wiesz, co jest prawdą, a co nie. Komu wierzyć, a od których opinii trzymać się z daleka? Jeżeli jeszcze nie odkryłaś tych urodowych tajemnic, to przeczytaj ten tekst. Twoje wątpliwości na pewno się rozwieją.

Słońce leczy trądzik

To, że krosty i zaskórniki znikają pod wpływem słońca, wcale nie oznacza, że masz bez przerwy się opalać. Słońce może wysuszać stany zapalne, poprawiać koloryt cery i dawać optyczne wrażenie, że skóra jest zdrowsza. Jednak na dłuższą metę promieniowanie UV wywołuje zmarszczki i przebarwienia.

Kwasy stosuje się tylko jesienią i zimą

Niektóre kwasy należy stosować tylko jesienią i zimą z uwagi na ich właściwości światłouczulające. Są jednak takie kwasy, których bez przeszkód możesz używać latem i wiosną. Są to: kwas migdałowy, kwas laktobionowy, kwas ferulowy i kwas azelainowy. Te substancje nie wchodzą w reakcję ze słońcem i nie powodują przebarwień. Można stosować je na skórze trądzikowej, wrażliwej i naczyniowej.

Nawilżanie skóry = picie wody

Skórę można nawilżać na wiele rożnych sposobów. Jednym z nich jest popularyzowane przez dietetyków picie niegazowanej wody w ciągu dnia. Innymi sposobami dostarczania skórze odpowiedniej dawki wody jest używanie odpowiednich kosmetyków nawilżających i zabezpieczających przez utratą wody. Duże znaczenie ma tu poprawna pielęgnacja warstwy hydrolipidowej skóry, która chroni przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz oraz zapobiega powstawaniu zmarszczek i przebarwień. Jeżeli myślisz o profesjonalnym nawadnianiu skóry, powinnaś zadbać o prawidłową dietę. Pokarmy, które spożywasz muszą zawierać kwasy tłuszczowe.

Usunięte naczynka i przebarwienia nigdy nie wrócą

Niestety nasza skóra ma to do siebie, że pod wpływem jakiegoś drażniącego środka będzie próbowała się bronić lub reagować w określony sposób. Zła pielęgnacja, nieodpowiednia dieta, skłonności genetyczne, czynniki mechaniczne i zewnętrzne będą wpływały na pojawianie się popękanych naczynek i przebarwień. Ba, będą sprawiały, że nawet te usunięte niedoskonałości pojawią się ponownie. Wystarczy wyeliminować złe nawyki i bardziej zatroszczyć się o skórę, a raz usunięte naczynka i przebarwienia nie powrócą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *