Na czym polega nitkowanie brwi? Praktyczny poradnik regulowania łuku brwiowego

Brwi stanowią oprawę naszych oczu i upiększają twarz. Aby ładnie wyglądały i dobrze się komponowały, muszą mieć właściwy kształt. A ten zapewnisz im, stosując odpowiednią pielęgnację. Jednym ze sposobów regulowania łuku brwiowego jest nitkowanie brwi. Sprawdź, na czym polega i jak samodzielnie je przeprowadzić.

Co to jest nitkowanie brwi?

Nitkowanie brwi to metoda regulowania łuku brwiowego za pomocą nici. Używa się do tego bawełnianych nici o długości 20 cm. Potrzebne będą również preparat do dezynfekcji i puder kosmetyczny. Nić do regulowania brwi musi być odpowiednio spleciona i mieć związane końce.

Jak używać nici? Należy ją owinąć wokół palców i skręcić. Następnie nitkę przykłada się do zdezynfekowanej skóry i szybkimi ruchami wyrywa się brwi. Czynność powtarza się do momentu usunięcia wszystkich zbędnych włosków. Po regulacji skóra może być zaczerwieniona, co po chwili zanika.

Nitkowanie brwi – zalety

Zabieg nitkowania brwi jest naturalną, bezpieczną i higieniczną metodą regulowania brwi. Należy pamiętać, że nitka jest jednorazowym produktem, który po zabiegu należy wyrzucić. Nitkowanie brwi nie podrażnia skóry, co może mieć miejsce podczas woskowania. Dlatego z tej metody mogą korzystać osoby z wrażliwą skórą i alergicy.

Nitkowanie brwi przebiega bardzo szybko. Przy zastosowaniu nitki można wyrwać pojedynczy włos lub całą ich linię. Doświadczonej osobie może zająć to zaledwie kilka minut. Co najlepsze za pomocą nitkowania brwi wyrywa się włoski wraz z cebulką. Dzięki temu efekt zabiegu utrzymuje się przez trzy tygodnie.

Nitkowanie brwi – przeciwwskazania

Do przeciwwskazań dotyczących nitkowania brwi należą: cukrzyca, infekcje okolic oczu (jęczmień, zapalenie spojówek), brak czucia na skórze, stany ropne i zapalne skóry twarzy, łuszczyca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *