Mgiełka zapachowa: co to jest i jakie ma właściwości?

Mgiełka zapachowa to tańszy i lżejszy zamiennik wód perfumowanych i toaletowych. Jej głównym zadaniem jest odświeżenie, ale niektóre mgiełki mają także właściwości nawilżające, relaksujące lub chroniące przed słońcem. Mgiełki zapachowe aplikuje się na skórę lub włosy. Jakie inne właściwości, zalety i wady ma mgiełka zapachowa?

Mgiełka zapachowa – właściwości

  • Mgiełka – zalety
    Stosowanie mgiełek ma wiele zalet. Po pierwsze, cena. Mgiełki zapachowe są dużo tańsze od perfum, a ponadto wykazują takie właściwości, których tamte nie mają, na przykład nawilżają skórę. Co więcej, są sprzedawane w plastikowych butelkach, dlatego można je ze sobą wszędzie zabierać bez obaw, że się stłuką. Poza tym mgiełki zapachowe są bardziej uniwersalne niż perfumy – można je aplikować na skórę, włosy i ubranie (nie zostawiają plam na tkaninach) oraz rozpylać w pomieszczeniach. Chociaż mgiełka zapachowa pachnie mniej intensywnie od wody perfumowanej i toaletowej, dla wielu osób może to być zaletą; mowa na przykład o alergikach i cierpiących na migrenę.
  • Mgiełka – wady
    Jedyne, co można uznać za wadę mgiełki zapachowej, to jej nietrwałość. Dla satysfakcjonujących efektów aplikację należy powtarzać wielokrotnie w ciągu dnia. Z drugiej strony jakie ma być coś, co określa się mianem „mgiełki”? Ta eteryczność stanowi cechę wyróżniającą mgiełki zapachowej i poniekąd jej zaletę. Z uwagi na swoją ulotność, a także często występującą zawartość filtru UV, mgiełki zapachowej warto używać wiosną i latem.

Jaką mgiełkę zapachową wybrać?

Wybór mgiełki powinnaś uzależnić od swoich preferencji zapachowych i jej przeznaczenia. Mgiełka zapachowa może zastąpić ciężkie perfumy, zadbać o Twoje włosy, zabezpieczyć przed słońcem Twoją skórę i kosmyki, a nawet zapobiec powstawaniu zmarszczek. Tę ostatnią właściwość mają mgiełki zapachowe, które zawierają kwas hialuronowy. Ponadto mgiełka zapachowa może nawilżać i tonizować, orzeźwiać oraz relaksować. Właściwości relaksujące wykazuje między innymi lawenda, sosna i świeża trawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *