Metody regulowania brwi. Czy pęseta odejdzie do lamusa?

Sposobów regulowania brwi i stylizacji łuku brwiowego jest bardzo dużo. Pęseta nie jest jedyną metodą, choć ciągle najpopularniejszą i najczęściej używaną przez kobiety i kosmetyczki. Niemniej w gabinetach urody wykorzystuje się inne sposoby na ujarzmienie łuku brwiowego i pozbycie się niechcianych włosków. Które są skuteczne?

Po co regulować brwi?

Brwi zapewniają twarzy ładny i naturalny wygląd, wpływają na to, jak jesteśmy spostrzegani przez otoczenie, spełniają funkcję ochronną oczu i są elementem makijażu. Warto więc zadbać i o nie. Łuk brwiowy musi być dopasowany do kształtu twarzy i oczu, powinien współgrać z okularami i fryzurą. Regulowanie nie może doprowadzić do całkowitego usunięcia włosków lub uzyskania dziwnego kształtu łuku. Ważne jest także umiejętne wyznaczenie granicy brwi i określenie ich kształtu.

Metody regulowania brwi

Pęseta

Regulowanie brwi pęsetą można zrobić samodzielnie w domu lub umówić się w salonie kosmetycznym. Jeszcze przed zabiegiem należy nakreślić kształt łuku brwiowego wyznaczając trzy punkty: nad wewnętrznym kącikiem oka, na wysokości tęczówki i przy zewnętrznym kąciku oka. Włoski, które znalazły się poza liniami łączącymi te punkty, trzeba usunąć za pomocą pęsety. Przed wyregulowaniem brwi pęsetę można zdezynfekować, a po nim złagodzić podrażnienia skóry.

Nitkowanie brwi

Ta metoda przywędrowała do nas z Indii. Nitkowanie to sposób na usunięcie nie tylko zbędnych włosków w łuku brwiowym, lecz także na pozbycie się niechcianego owłosienia z rąk i nóg. Ta metoda regulowania brwi polega na skręcaniu i rozkręcaniu wcześniej związanej nitki. Nitkowanie poleca się osobom z wrażliwą cerą, bo usuwanie włosków jest wtedy mniej bolesne. W profesjonalnym gabinecie kosmetycznym ten zabieg zajmie nie więcej niż pięć minut.

Woskowanie brwi

Ta metoda jest bolesna, ale do tego bardzo precyzyjna. Usuwa najmniejsze i najjaśniejsze włoski, z którymi nie poradzi sobie pęseta. Do tej metody używa się zazwyczaj roztopionego wosku, pasty cukrowej lub gotowych plastrów. Samodzielnie trudno będzie osiągnąć precyzyjny efekt, dlatego lepiej iść do kosmetyczki. Doświadczona osoba będzie wiedziała, jak przeprowadzić regulację łuku brwiowego bez narażenia pacjentki na podrażnienia, ból i nieprzyjemności.

Trymowanie brwi

To taka stylizacja i regulowanie brwi polegające na przycinaniu i goleniu włosków. Używa się do tego specjalnego nożyka, który z bardzo dużą dokładnością usuwa brwi rosnące poza łukiem brwiowym. Dzięki takiemu gadżetowi da się uzyskać idealny kształt brwi, dopasowany do kształtu twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *