Masz okrągłą twarz? Mamy idealną fryzurę dla ciebie!

Posiadaczki „baby face” (zaokrąglonej twarzy z pełnymi ustami i dużymi oczami) wyglądają młodo, ale mają jeden problem. Nie każda fryzura pasuje do okrągłej twarzy. Jak się czesać, żeby lekko wyostrzyć rysy twarzy i optycznie ją wyszczuplić?

Niektórzy mówią, że okrągła twarz jest idealna i pasuje do niej każda fryzura. Prawda jest taka, że można czesać się dowolnie, jeśli mamy lekko zaokrągloną twarz, ale niektóre fryzury będą podkreślać te krągłości i możemy wyglądać zbyt dziewczęco.

Tylko idealna fryzura dla okrągłej twarzy jest w stanie optycznie podkreślić wszystkie jej atuty, a jednocześnie delikatne wyostrzyć rysy. Dobrze dobrane cięcie sprawi, że twarz stanie się bardziej pociągła i nabierze bardziej kobiecego, poważnego wyglądu.

Najlepsze fryzury dla okrągłej twarzy

Przed tobą najlepsze uczesania, które sprawdzą się, gdy masz okrągłą twarz. To fryzury wyszczuplające i cięcia podkreślające rysy twarzy. Czasami wystarczy niewielka zmiana, aby delikatnie wyszczuplić twarz i optycznie zmienić jej proporcje.

1. Lob, czyli przedłużony bob

O ile zwykły bob to nie jest dobra fryzura dla okrągłej twarzy, o tyle jego przedłużona wersja może zdziałać cuda! Idealna długość to parę centymetrów poniżej linii żuchwy. Najlepszy long bob dla okrągłej twarzy to taki z przedziałkiem na boku, do wysokości ramion, bez cieniowania. Warto zainspirować się np. cięciem w stylu Victorii Beckham z lat 90. XX – wypuszczone po jednej i drugiej stronie twarzy włosy skutecznie ukryją nadmierne krągłości w okolicy policzków.

2. Fryzury z przedziałkiem na boku

Przedziałek – rzecz niebywale ważna w przypadku fryzur idealnych dla okrągłej twarzy. Warto wiedzieć, że przedziałek na środku optycznie pogrubia i sprawia, że twarz jest bardziej pyzata. Wystarczy jednak przesunąć go na bok, aby nadać fryzurze więcej objętości i delikatnie zmienić proporcje twarzy. Jeśli dodatkiem będzie długa grzywka opadająca na bok, możemy mieć pewność, że twarz będzie wyglądała na nieco mniejszą i szczuplejszą. To prosty trik, który warto znać.

3. Wysokie upięcia z luźnymi pasemkami

Przy okrągłej twarzy bardzo dobrze sprawdzają się też odpowiednio uniesione upięcia, dzięki którym twarz wydaje się optycznie smuklejsza i bardziej pociągła. Takie wysokie upięcia – jak kok (gładki lub w stylu „messy bun”) – odciągają uwagę od nieco pulchniejszej twarzy. Sęk w tym, aby nie spinać wszystkich włosów i pozwolić kilku luźnym pasmom na swobodne opadanie po obu stronach twarzy.

4. Fryzura z francuską grzywką

Najczęstszy błąd w doborze fryzury, który popełniają osoby o okrągłej twarzy, to cięcie z prostą grzywką. Nie jest to najlepszy wybór, ponieważ takie uczesanie optycznie skraca twarz i sprawia, że wydaje się szersza. Idealne fryzura dla okrągłej twarzy to taka, w której króluje postrzępiona, niestarannie ułożona grzywka opadająca na obie strony twarzy – to tzw. francuska grzywka, która ma wyglądać tak, jakbyśmy dopiero wstały z łóżka i nie zdążyły jej jeszcze ułożyć. Wyszczupla twarz i podkreśla jej rysy.

5. Długie, cieniowane włosy

Warto pamiętać też, że okrągła twarz polubi się z niemal każdą długą fryzurą. Niestety krótkie włosy podkreślają pyzate policzki i okrągły kształt twarzy, dlatego lepiej zapuszczać włosy – im dłuższe, tym lepiej. Długie, rozpuszczone włosy opadające wokół twarzy sprawiają, że wydaje się nieco mniejsza i szczuplejsza. Warunek jest jeden: włosy muszą być zdrowe.

O czym warto pamiętać?

Wybierając fryzurę, warto się dobrze zastanowić. Przy okrągłej twarzy łatwo popełnić błąd, przez który nie będziemy wyglądali dobrze. Jakie są najczęściej popełniane błędy w dobieraniu fryzur? Osoby o nieco okrąglejszej twarzy powinny uważać na kilka rzeczy.

Jeśli masz okrągłą, nieco pyzatą twarz:

  • wybieraj długie włosy, a nie krótkie fryzury;
  • postaw na nieco luźniejsze i roztrzepane fryzury;
  • przedziałek na środku zamień na ten na boku;
  • nigdy nie podkręcaj włosów do twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *