Makijaż w stylu Lany del Rey- magnetyczny i kobiecy look krok po kroku

Lana del Rey – enigmatyczna wokalistka o kocich oczach i magnetycznym głosie. Lansuje nie tylko niepowtarzalny styl w muzyce, ale również charakterystyczny look nawiązujący do makijażu z lat 60- tych. To ciemnowłosa wersja Brigitte Bardot. Lana nie boi się eksperymentować z mocnym makijażem oczu. Na jej powiekach królują kreski w wielu kształtach i kolorach, czasem nawet podwójne. My przedstawiamy najbardziej klasyczny look w stylu gwiazdy.

1. Przygotuj skórę pod makijaż. Nałóż na powieki podkład pod cienie. Makijaż oka odgrywa tu kluczową rolę, kreski są śmiałe i wyraźne. Istotne jest zatem, aby był on trwały i nie znikał z powiek.

2. Nałóż na całą, ruchomą powierzchnię powieki beżowy, perłowy cień. Ma on rozświetlić całe spojrzenie. Staraj się nie smarować cieniem całej powieki, tylko delikatnie go wklepywać za pomocą pędzelka.

3. Na załamanie powieki nanieś cień matowy w delikatnie brązowym kolorze. Zrób to dokładnie i precyzyjnie go zblenduj.

4. Przejdź do kreski na powiece. To najsilniejszy akcent w całym makijażu i jednocześnie „znak firmowy” Lany del Rey. Trzeba będzie obrysować eye- linerem całe oko. Kreska musi być gruba i wyraźnie zaznaczona w zewnętrznym kąciku. Naśladuje ona styl lat 60- tych.

5. Teraz sięgnij po mały pędzelek, najlepiej szpiczasty, aby ułatwiał precyzyjne nałożenie cienia. Weź czekoladowo- brązowy cień do powiek o matowym odcieniu i nałóż go delikatnie na zagłębienie powieki. Dzięki temu nadasz spojrzeniu głębi.

6. Mocno wytuszuj rzęsy. Jeśli wykonujesz makijaż na wieczorowe wyjście lub randkę i lubisz sztuczne rzęsy- doklej je.

7. Przy tak wyraźnych kreskach brwi nie mogą być niewidoczne, dlatego umaluj je tak jak zawsze. Muszą być widoczne, ale nie groteskowe.

8. Lana ma wyraźnie zaznaczone kości policzkowe. Najlepszy do tego celu będzie matowy bronzer. Nałóż go na policzki tuż pod kością policzkową. Na policzki nałóż rozświetlacz w delikatnym, cukierkowym kolorze, a na usta delikatny róż lub pomadkę w kolorze naturalnym, lub nude. Ważne, aby usta były subtelne, ale by nie stopiły się z kolorem cery. Możesz je zaznaczyć konturówką zbliżoną do koloru ust i wypełnić usta naturalnym błyszczykiem. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *