Kolor kredki do makijażu vs tęczówka oka. W walce o piękny makijaż

Nic nie poprawia kobiecego samopoczucia i nie dodaje pewności tak bardzo, jak dobrze wykonany makijaż. Ukrywa on nasze niedoskonałości i eksponuje zalety. Ale dobrze wykonany make-up to nie tylko profesjonalny, dokładny makijaż. To również dobrana pod względem kolorystycznym, współgrająca z typem kobiecej urody harmonia barw. Najczęstsze wpadki zdarzają się podczas malowania oczu, dlatego podpowiemy Wam w skrócie jakie kolory pasują do określonego koloru tęczówki.

Panie posiadające brązowe oczy powinny (oprócz tradycyjnego czarnego koloru) wybierać kredki w odcieniach szarości i grafitu, ale nie srebra oraz nasyconego, eleganckiego granatu i równie wykwintnej, ciemnej zieleni. Dobrze będzie pasował do nich kolor khaki.

Kobiety, które zostały przez naturę wyposażone w niebieskie oczy mają w zasadzie szczęście, gdyż pasuje im niemal każdy kolor kredki do powiek, byle w dobrze dobranym odcieniu. Niebieskie oczy z powodzeniem odnajdą się również w kolorach jasnego fioletu (lila) oraz turkusu. Stalowy grafit pięknie wydobędzie kolor niebieskich oczu, srebrny nada delikatności i przepychu jednocześnie.

Zielone oczy– są piękne same w sobie. Wystarczy delikatnie podkreślić ich kolor używając kredki w odcieniu brązowym lub fioletowym. Należy jednak pamiętać, żeby fiolet nie był zbyt jasny. Najlepsze są przydymione, śliwkowe barwy.

Panie, które posiadają egzotyczną, bardzo ciemną barwę oczu o kolorze zbliżonym do gorzkiej czekolady (takie oczy zwane są powszechnie czarnymi) mają najłatwiejsze zadanie- muszą dobrać kolor kredki nie tyle do tęczówki (która z każdą barwą będzie wyglądała wspaniale) ile do…koloru i stylu ubrania.

Piwne oczy powitają z radością kredkę w odcieniu zgniłej zieleni, a także ciepłej żółci i złota. Spektakularnie będą wyglądać w kolorze miedzi oraz brązu. Odpowiedni odcień fioletu również przyda im blasku i koloru. Najlepiej byłoby wybrać odcień zwany „ciemny bakłażan”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *