Jesienny peeling twarzy. O czym musisz pamiętać?

Lato powoli się kończy, a więc to najlepszy czas na regenerację skóry. Przesuszona gorącym powietrzem i narażona na szkodliwe działanie promieni UV wymaga chwili uwagi. Warto zadbać o peeling skóry. O czym pamiętać?

Przez całe lato skóra narażona jest na działanie wielu czynników szkodliwych. Wśród nich m.in. promienie słoneczne, gorące powietrze, słona i chlorowana woda, kurz lub piasek. To nie pozostaje bez znaczenia, dlatego często w jesień wchodzimy ze skórą podrażnioną, o słabej kondycji. Pomimo dbania o nawilżenie, skóra może być przesuszona i wyczerpana.

Jesienna regeneracja skóry zakłada przede wszystkim peelingi. Dlaczego wykonywanie peelingów jest tak ważne szczególnie w tym okresie? To wynika po prostu z zalet tego zabiegi. Regularne peelingowanie skóry twarzy daje cztery podstawowe korzyści:

  • pobudza skórę do odnowy i regeneracji;
  • wygładza skórę i eliminuje drobne zmiany;
  • reguluje produkcję sebum i oczyszcza pory;
  • poprawia jędrność i napięcie skóry.

Ludzki naskórek samodzielnie odnawia się średnio co 28 dni. Mogłoby się wydawać zatem, że wykonywanie peelingów jest zbędne. Przecież martwy naskórek sam się złuszczy i zostanie zastąpiony przez nowy. Nic bardziej mylnego.

Duże znaczenie w pielęgnacji ma peeling twarzy, bo właśnie on wspomaga złuszczanie martwego naskórka i przynosi wiele innych pozytywnych korzyści. Wśród nich te wymienione powyżej, które szczególnie ważne są jesienią. Skóra musi przygotować się na nadchodzącą zimę i trudniejsze warunki, dlatego powinna być elastyczna, wygładzona, oczyszczona i zdolna do regeneracji. To wszystko zapewnia peeling.

Zabiegi złuszczające warto wykonywać systematycznie. Pamiętajmy, że nie należy wykonywać peelingów latem – skóra jest wówczas bardzo delikatna, podrażniona słońcem i wrażliwa. Łatwo o jej uszkodzenie. Lepiej zostawić taki zabieg oczyszczająco-regenerujący na końcówek lata. Najlepszy czas na jesienne peelingi to wrzesień i październik.

Na mocny peeling mogą pozwolić sobie posiadaczki cery suchej. Dla kobiet o cerze normalnej, tłustej, ze skłonnością do wyprysków najlepiej sprawdzą się peelingi typu scrub, które zawierają drobnoziarnistą substancję ścierającą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *