Jak dobrać podkład do rodzaju cery?

Podkład to jeden z podstawowych kosmetyków do makijażu. Odpowiednio dobrany potrafi zdziałać cuda, natomiast taki, który nie pasuje do rodzaju lub odcienia cery, może nas oszpecić lub postarzyć. Jak dobrać podkład do rodzaju cery?

Podkład do cery suchej

Cera sucha jest ściągnięta, dlatego potrzebuje odżywienia i nawilżenia. Podkład do cery suchej powinien zawierać witaminę E, która chroni przed wolnymi rodnikami, i substancje zapobiegające wysuszeniu. Do cery suchej najlepiej sprawdzi się podkład o płynnej konsystencji, to znaczy fluid lub mleczko. Formuła płynu umożliwi łatwe rozprowadzenie podkładu bez konieczności wcierania go. Podkład można wklepać opuszkami palców lub zwilżoną lateksową gąbeczką w kierunku od środka twarzy na zewnątrz.

Podkład do cery mieszanej

Cera mieszana jest trudna w pielęgnacji ze względu na swoją dwoistość w postaci tłustej strefy czoła, nosa i brody oraz suchej skóry na policzkach. Podkład do cery mieszanej ma za zadanie zmatowić strefę T i nawilżyć policzki. Powinien mieć lekką formułę mleczka lub kremu BB. Warto sięgać po koreańskie kremy BB, które zawierają formułę leczniczą, na przykład za sprawą ekstraktu ze śluzu ślimaka.

Podkład do cery tłustej

Najlepszy podkład do cery tłustej to kosmetyk wodny z dodatkiem cząsteczek silikonu. Równie dobrze spisze się fluid matujący z wyciągami z ziół, na przykład szałwii i herbaty, które zwężają rozszerzone pory. Przed nałożeniem podkładu krosty lub zaskórniki można posmarować antybakteryjnym korektorem.

Podkład do cery wrażliwej

Podkład do cery wrażliwej powinien mieć jak najuboższy skład, ponieważ im wyższa liczba składników, tym większe prawdopodobieństwo podrażnienia. Dla cery wrażliwej najlepszy będzie podkład mineralny, który zawiera tylko trzy składniki – wszystkie naturalne.

Podkład do cery naczynkowej

Podkład do cery naczynkowej powinien mieć płynną i silnie kryjącą formułę. Jego efekt można wzmocnić poprzez użycie zielonego korektora do zamaskowania niedoskonałości. Z kolei po nałożeniu podkładu warto omieść twarz sypkim pudrem.

Podkład do cery dojrzałej

Podkład do cery dojrzałej powinien mieć właściwości liftingujące, które lekko napinają skórę i nadają jej ładny koloryt. Najlepiej, żeby był to fluid z miką, która zmniejsza widoczność zmarszczek i łagodzi rysy twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *