Jak dobrać kosmetyki do różnych typów skóry?

Skuteczna i świadoma pielęgnacja skóry polega na stosowaniu takich kosmetyków, które są dobrane do jej rodzaju i potrzeb. Ważne jest także odpowiednie ich używanie, bo tylko to pomoże ci uporać się z kłopotami twojej skóry. Sprawdź, jak dobrać kosmetyki do różnych typów skóry.

Jakie kosmetyki stosować do cery trądzikowej?

Trądzik jest chorobą, która może się pojawić w każdym wieku, a najgorsze jest to, że może pozostawić po sobie blizny i przebarwienia. Im szybciej zaczniesz stosować odpowiednie produkty, tym lepiej dla ciebie i twojej skóry. Dobrze sprawdzą się kosmetyki z kwasami AHA, glinki i preparaty o działaniu osuszającym.

Kwasy delikatnie złuszczają naskórek, przyspieszają gojenie się ran i regenerują skórę.  Glinki natomiast zawierają mnóstwo składników mineralnych, które dogłębnie pielęgnują skórę trądzikową. Mają także zdolność leczenia niedoskonałości i oczyszczania cery. Jeżeli stosujesz kosmetyki o działaniu wysuszającym, to równocześnie przydadzą ci się kosmetyki nawilżające, np. z kwasem hialuronowym lub żelem aloesowym.

Jak dbać o skórę suchą i wrażliwą?

Do cery suchej i wrażliwej dobrze się sprawdzi serum nawilżające. Ma skoncentrowane działanie, dociera w głąb skóry i uaktywnia się w odstępach czasu. Właściwości nawilżające mają także wspomniane wcześniej kwas hialuronowy i żel aloesowy, które jednocześnie łagodzą podrażnienia i zapobiegają ucieczce wody z wnętrza skóry.

Nieco inaczej będzie wyglądała pielęgnacja skóry skłonnej do zaczerwienienia i rozszerzania naczynek. Do pielęgnacji tego typu cery najlepiej sprawdzą się kosmetyki z wyciągiem z kasztanowca, arniki lub miłorzębu. Ich działanie polega na wzmacnianiu ścian naczyń krwionośnych, poprawie przepływu krwi i redukowaniu zaczerwienienia skóry.

Kosmetyki a rodzaj cery

Niezależnie do tego, jaki rodzaj skóry masz i z jakimi problemami się zmagasz, powinnaś najpierw zasięgnąć opinii lekarza, a dopiero potem stosować na własną ręką produkty kupione przez siebie lub własnoręcznie zrobione. Pamiętaj, że w niektórych przypadkach pomoże ci tylko dermatolog.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *