Jak dbać o włosy, aby rosły piękne i zdrowe?

Wszystkie dziewczyny chcą, aby ich włosy były mocne, lśniące i zdrowe. Niestety maseczki, odżywki i szampony nie wystarczą. Co zrobić, aby cieszyć się piękną fryzurą? Zadbaj o włosy od środka. Pamiętaj o przyjmowaniu witamin, zdrowym trybie życia i aktywności fizycznej.

Osłabione i wypadające włosy? Jeżeli i ty zmagasz się z takim problemem, zrób badania i idź do lekarza. Być może słaba kondycja włosów spowodowana jest jakąś chorobą lub infekcją. Co zrobić, aby twoje włosy znów stały się mocne i piękne? Do diety wprowadź pokarmy bogate w takie witaminy: A, C, E, H, D i te z grupy B. Dobre będą także produkty z zawartością: cynku, miedzi, krzemu i żelaza. Pamiętaj o wypoczynku i o tym, aby zapewnić organizmowi 8 godzin snu. Każdej z was na pewno przyda się chwila relaksu i odprężenia.

Do pielęgnacji wybieraj takie kosmetyki, które pomogą ci zadbać o prawidłową kondycję włosów i skóry głowy. Skład preparatów powinien być dobrany tak, aby zwalczyć chorobę dermatologiczną, którą zdiagnozował lekarz. Jeżeli twoim problemem są wysuszone włosy, zrezygnuj ze stosowania szamponów z zawartością SLS i SLES. Kosmetyki z cynkiem w składzie przydadzą się natomiast tym, którzy zmagają się z łupieżem i przetłuszczającymi się włosami i skórą głowy. W pielęgnacji pomogą ci również wcierki, odżywki, maseczki i olejki kosmetyczne. Przydatne będą także suplementy diety. Pamiętaj jedynie, aby przyjmować je regularnie i według zaleceń lekarza lub tych opisanych w ulotce.

A czy słyszałaś kiedyś o zabiegach trychologicznych? Kuracja polega na zaaplikowaniu specjalistycznych preparatów regenerujących strukturę włosa i pielęgnujących skórę głowy. Podczas zabiegu stosuje się mezoterapię lub elektrostymulację. Włosy i skóra głowy badane są pod trichoskopem – urządzeniem, które precyzyjnie określi ich stan. Pierwszych efektów można spodziewać się już na początku kuracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *