Jak dbać o przybory do makijażu?

Jeżeli zastanawiasz się, jak często i przy użyciu jakich środków należy myć pędzle do makijażu oraz jak je przechowywać, przeczytaj ten artykuł.

Jak często należy myć pędzle i inne przybory do makijażu?

Częstotliwość mycia przyborów do makijażu zależy od ich przeznaczenia. Pędzle do produktów sypkich, takich jak puder, róż czy bronzer, wystarczy myć raz w tygodniu, ale nie zaszkodzi przetrzeć ich chusteczką antybakteryjną lub zdezynfekować specjalnym płynem po każdym użyciu. Z kolei pędzle służące do aplikacji produktów płynnych, takich jak podkłady czy korektory, należy myć po każdym użyciu i pozostawić do wyschnięcia. Pędzle przeznaczone do nakładania cienia na powiekę można czyścić co 2-3 użycia.
Dlaczego regularne mycie przyborów do makijażu jest ważne? Ponieważ nieczyszczone pędzle i beauty blendery to siedlisko bakterii, które zbieramy z naszej skóry wraz z sebum. Na wszystkie te drobnoustroje narażona jest skóra twarzy i wrażliwa skóra oczu przy każdej kolejnej aplikacji kosmetyku.

Przy użyciu jakich środków należy myć pędzle i inne przybory do makijażu?

W drogeriach znajdziemy specjalne środki do czyszczenia pędzli do makijażu, na przykład szampony lub preparaty antybakteryjne, które nie tylko idealnie je oczyszczą, lecz także zadziałają antybakteryjnie. Pędzle można wyczyścić także za pomocą nawilżonych chusteczek i zwykłego szamponu do włosów. Jak to zrobić? Wystarczy zmoczyć pędzel w letniej wodzie i wyczyścić go namydloną ręką zgodnie z kierunkiem włosia. Pędzle po czyszczeniu wymagają dokładnego wypłukania; płukanie należy zakończyć dopiero wtedy, gdy z pędzla będzie spływać czysta woda. Pędzle przeznaczone do sypkich kosmetyków przed kolejną aplikacją muszą wyschnąć, natomiast pędzle do płynnych kosmetyków mogą, a wręcz powinny być wilgotne, bo wtedy łatwiej nałożyć nimi podkład czy korektor, a sam makijaż jest bardziej efektowny.

Jak przechowywać pędzle i inne przybory do makijażu?

Po umyciu pędzla należy ułożyć włosie i pozostawić pędzel do wyschnięcia w pozycji leżącej. Na co dzień przybory do makijażu powinno się przechowywać w specjalnym etui, co ochroni je przed kurzem i innymi zanieczyszczeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *