Ekoloki, czyli naturalne metody kręcenia włosów bez lokówki

Temperatura niszczy włosy – to fakt. Czy wiesz, że wcale jej nie potrzebujesz do zakręcenia efektownych loków? Oto najpopularniejsze naturalne metody kręcenia włosów bez użycia ciepła.

Jeśli szanujesz swoje włosy i zależy ci na ich zdrowiu, odstaw lokówkę, prostownicę, a najlepiej także suszarkę w kąt. Te akcesoria zdecydowanie nie są przyjaciółmi twoich włosów.

Naturalne metody kręcenia włosów

A jeśli do głowy przyjdzie ci myśl o zakręceniu włosów i dodaniu im objętości, bo znudzi ci się ich naturalny wygląd, możesz skorzystać z jednej z naturalnych metod kręcenia włosów.

Ich zaletą jest to, że do zmiany kształtu włosów nie wykorzystujemy temperatury, a więc nie szkodzimy włosom. Nie musimy też stosować kosmetyków termoochronnych, więc włosy są mniej obciążone, a skręt jest bardziej naturalny. Do tego naturalne metody kręcenia włosów są po prostu tańsze – nie musimy mieć lokówki z ceramiczną grzałką, żeby wyczarować piękne i trwałe loki.

Niestety ekoloków nie zrobimy w 15 minut. Z reguły potrzebujemy całej nocy na to, żeby skręt włosów nie utrwalił, dlatego naturalne metody kręcenia włosów są dobre dla osób, które planują fryzury odpowiednio wcześniej.

Najlepsze sposoby na loki bez lokówki

W jaki sposób możemy zakręcić włosy bez lokówki? To całkiem proste, choć sposoby na loki bez lokówki są różne.

Najprościej sięgnąć po doskonale znane naszym babciom wałki lub miękkie papiloty. Ale wystarczy odrobina kreatywności, żeby wyczarować „wałki” z tego, co mamy pod ręką – starej bawełnianej koszulki, materiałowej opaski do włosów, słomek do picia, gazety lub kredek.

Właściwie loki bez lokówki możemy zrobić, nie używając żadnych dodatkowych akcesoriów – wystarczy odpowiednio zapleść wilgotne włosy i dać im przez noc wyschnąć. Efekt lokówki w wersji bezpiecznej dla włosów gwarantowany, choć okupiony czasem.

Naturalne metody kręcenia włosów

Które sposoby na loki bez lokówki są warte przetestowania? Wybierając metodę, warto kierować się tym, jaki skręt chcemy uzyskać i jakie są nasze włosy. Na cieńszych włosach efekt zawsze będzie mniej wyrazisty. Natomiast im gęstsze loki chcemy uzyskać, tym cieńsze powinny być nasze wałki (lub akcesoria pełniące tę funkcję) i ciaśniejszy splot.

Oto najpopularniejsze metody kręcenia włosów bez lokówki!

1. Kręcenie włosów na wałki

Różnego rodzaju wałki to świetny pomysł na loki bez użycia ciepła. Wystarczy zawinąć na nie włosy wieczorem przed snem, aby po obudzeniu się i ściągnięci wałków mieć pełną objętości burzę loków. Przy tej metodzie warto pamiętać o dwóch zasadach:

  • im większe wałki, tym większe fale;
  • im grubsze pasma włosów, tym subtelniejszy skręt.
2. Kręcenie włosów na papiloty

Alternatywą dla niewygodnych i utrudniających spanie wałków są papiloty. To giętkie druty owinięte wałkiem z miękkiej gąbki. Wystarczy nawinąć na nie pasma włosów i zgiąć papilot, zabezpieczając przed rozplątaniem się włosów. Po nocy w papilotach zyskamy efektowny skręt bez użycia ciepła.

Uwaga! Zbyt ciasne zaplecenie zbyt mokrych włosów może spowodować, że włosy nad ranem będą jeszcze wilgotne.

3. Naturalne fale po warkoczu

Bardzo prosty sposób na efektowne fale w plażowym stylu to zwinięcie włosów przed snem w ciasny warkocz (lub dwa warkocze). Wystarczy wilgotne i dokładnie rozczesane włosy zapleść przed snem w warkocz. Ten sposób na fale bez użycia lokówki jest bardzo prosty i sprawdzi się wtedy, gdy chcemy dodać fryzurze nieco szaleństwa, a nie mamy czasu na nawijanie pojedynczych pasm na wałki.

4. Loki po spaniu w koku

Kolejny sposób na loki bez użycia ciepła to spanie w koku. Nie dość, że metoda jest bardzo wygodna i ma wpływ na zdrowie naszych włosów (nie plączą się, nie szarpią, nie łamią i nie rozdwajają w czasie snu), to możemy uzyskać dzięki niej efekt delikatnych fal lub nieco wyraźniejszych loków – wszystko zależy od tego, czy zdecydujemy się na kilka drobnych, ciasnych koków, czy jeden większy i luźniejszy na czubku głowy.

5. Kręcenie włosów na opaskę

W duchu trendu na ekoloki powstały już specjalne akcesoria, które ułatwiają kręcenie włosów bez użycia ciepła – jednym z nich jest The Aurora Band Night Roller, czyli specjalna opaska do włosów na noc.

Do uzyskania pięknych, hollywoodzkich loków pełnych objętości wcale nie musimy mieć specjalnych opasek. Wystarczy zwykła materiałowa opaska lub bandana, którą zawiązujemy na głowie. Następnie pasmo po paśmie, zaczynając od skroni i kierując się wokół głowy, zawijamy włosy pod opaskę. Po nocy w tak misternie zaplecionym „wianku” włosy uzyskują bardzo kobiecy skręt od wysokości uszu (nie od nasady jak przy wałkach).

6. Drobne loki na słomkach

Czy są jakieś sposoby na fryzurę afro bez wizyty u fryzjera? Potrzebne będą słomki do napojów, dużo czasu i cierpliwość. Kręcenia włosów na słomki to właśnie naturalna metoda na zmianę swoich pozbawionych włosów w efektowne i pełne objętości afro.

Jak zrobić drobne loki na słomkach? Wystarczy dokładnie rozczesać włosy i nawinąć cienkie pasma włosów na słomki – splot musi być ciasny. Słomkę najlepiej przewiązać w połowie, żeby włosy się nie rozkręciły. W takiej fryzurze należy przespać noc, a rano poświęcić chwilę na czasochłonne zdjęcie słomek z włosów – efekt afro gwarantowany.

Uwaga! Drobne loki na słomkach nie nadają się do rozczesywania! Jeśli to zrobimy, osiągniemy niezbyt ładny efekt pudla.

7. Kręcenie włosów za pomocą t-shirta

Jeśli jednak nie mamy pod ręką drobnych wałków lub słomek, a marzą nam się urocze loki, wystarczy zwykła bawełniana koszulka. Stary t-shirt tniemy na szerokie paski, które traktujemy jak papiloty – nawijamy na nie niewielkie pasma włosów, a następnie związujemy, żeby pozostały na włosach przez całą noc. To naturalna metoda kręcenia włosów, która jest prosta, daje świetne efekty, a do tego nie przeszkadza w spaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *