Depilacja wąsika – sposoby

Wąsik nad górną wargą to problem, który dotyczy wielu kobiet. Jeżeli jest jasny i delikatny, nie wymaga interwencji kosmetycznej. Wąsik ciemny i grubszy wypada usunąć. Istnieje na to kilka metod – zarówno domowych, jak i profesjonalnych. Poznaj sposoby, dzięki którym depilacja wąsika będzie możliwa.

Depilacja wąsika w domu

Wąsik możemy usunąć za pomocą pęsety, wosku i kremu do depilacji. Zanim rozpoczniesz zabieg, odtłuść i osusz skórę. Wieczór to najlepsza pora na wyrwanie włosków, ponieważ nocą podrażniona skóra ma szansę się zregenerować.

  • Depilacja wąsika pęsetą ma wady i zalety. Z jednej strony jest bolesna i wymaga cierpliwości, bo pęseta każdorazowo usuwa tylko jeden włosek. Z drugiej – to metoda tania, prosta i bezpieczna oraz powoduje mniej podrażnień niż wosk.
  • Depilacja wąsika woskiem nie zabiera wiele czasu. Za to jest bolesna i może powodować podrażnienia. Najpopularniejsze są plastry do depilacji twarzy, które rozgrzewamy w dłoniach, przyklejamy do twarzy i odrywamy szybkim ruchem. Po zabiegu skórę warto ukoić olejkiem.
  • Depilacja kremem nie gwarantuje długotrwałych efektów, ponieważ nie usuwa cebulek. Ponadto wiele kobiet skarży się na reakcję alergiczną.

Rozjaśnianie wąsika

Alternatywę dla depilacji wąsika stanowi jego rozjaśnianie. Ta metoda sprawdzi się w przypadku ciemnych włosków. W tym celu można zastosować specjalistyczne kremy do rozjaśniania albo sięgnąć po wodę utlenioną.

Depilacja wąsika maszynką do golenia

Golenie wąsika maszynką to tymczasowe rozwiązanie problemu, które warto stosować wyłącznie w braku innych możliwości. Nie dość, że zgolony wąsik odrasta grubszy i mocniejszy, to jeszcze w ten sposób możemy doprowadzić do zapalenia mieszków włosowych.

Depilacja wąsika u kosmetyczki

W celu depilacji wąsika możemy udać się do kosmetyczki. Ona zastosuje pęsetę, wosk lub nitkowanie. Depilacja woskiem odbędzie się z wykorzystaniem pasty cukrowej, która nie powoduje podrażnień nawet na skórze wrażliwej i alergicznej.

Depilacja wąsika laserem

Energia lasera powoduje trwałe zniszczenie włosa. Żeby mogło do niego dojść, zabieg należy powtórzyć od 3 do 8 razy w odstępach 4-6-tygodniowych. Niestety, laser bywa nieskuteczny w przypadku włosów bardzo jasnych, siwych i rudych.

Depilacja wąsika światłem IPL

To kolejna metoda trwałego usuwania owłosienia. Zabieg trzeba powtarzać od trzech do nawet kilkunastu razy co kilka tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *